You are currently viewing Piotr Cyrnek najlepszym polskim debiutantem

Piotr Cyrnek najlepszym polskim debiutantem

Wśród 78 zawodników grających w tym sezonie LOTTO Superlidze, w rundzie jesiennej było 46 Polaków, w tym 7 krajowych debiutantów. Najlepszym okazał się 27-letni Piotr Cyrnek z Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów.

Na najwyższym szczeblu rozgrywkowym wystąpili także 17-letni Jacek Mitas z Mistrza Polski Dartomu Bogorii Grodzisk Mazowiecki oraz pingpongiści jeszcze dwóch klubów: z Fibrain AZS Politechniki Rzeszów 17-letni Maciej Domin i 18-letni Michał Olbrycht, a z Villi Verde Olesno 23-letni Daniel Lis, 24-letni Rafał Tatarczuch i 32-letni Maciej Karmoliński.

Klasyfikacja

1. Piotr Cyrnek 2-4 w singlu i 4-0 w deblu
Dobrze sobie radzi w silnym zespole z Suchedniowa. W singlu pokonał po 3:0 Turka Ibrahimam Gunduza i Kamila Nalepę, a jako jedyny wygrał 2 sety z Miłoszem Redzimskim. W deblu z Danielem Bąkiem odnieśli 4 zwycięstwa (bez porażki), co oznacza, że zapewnili Orliczowi za każdym razem po 2 punkty.

2. Maciej Domin 1-1
Wychowanek JKTS Jastrzębie-Zdrój w debiucie rozegrał dobry mecz z Kaiiem Konishim, a potem pokonał Tomasza Tomaszuka 3:2. Był jednym z trzech zawodników rzeszowskiego klubu, którzy wygrali co najmniej jedną grę singlową.

3. Daniel Lis 1-4
Jedną z większych sensacji było jego zwycięstwo z japońskim obrońcą Kentaro Miuchim, do tego 3:1. Beniaminek z Olesna pokonał wtedy SBR Dojlidy Białystok. W pozostałych czterech występach Daniel Lis przegrywał po 0:3.

Bez zwycięstwa (singiel)

  • Maciej Karmoliński 0-1
  • Michał Olbrycht 0-2
  • Rafał Tatarczuch 0-2
  • Jacek Mitas 0-3

Dodaj komentarz