You are currently viewing Polacy przegrali z Portugalią przy nadkomplecie publiczności w Poznaniu

Polacy przegrali z Portugalią przy nadkomplecie publiczności w Poznaniu

Przy nadkomplecie publiczności w Poznaniu w Hali Gier Sportowych AWF, Polska przegrała z Portugalią 1:3 w pierwszym meczu eliminacji Drużynowych Mistrzostw Europy 2023. Atmosfera spotkania był znakomita, a Polacy walczyli dzielnie o wygraną.

Zwycięstwo w zespole Biało-Czerwonych odniósł najmłodszy, 16-letni Miłosz Redzimski. Lider klasyfikacji indywidualnej LOTTO Superligi pokonał leworęcznego Joao Geraldo 3:0. To kolejna bardzo ważna międzynarodowa wygrana w karierze polskiego juniora.

Niestety Samuel Kulczycki przegrał z innym leworęcznym rywalem Marcosem Freitsem 0:3, a także Joao Geraldo 2:3. Niesamowity był 4 set, w którym nasz zawodnik przegrywał 7:10, a jednak wygrał 12:10.

Dobrze, mimo porażki, spisał się debiutujący w meczu reprezentacji Artur Grela. Walczył jak równy z równym z Diogo Carvalho, wytrzymywał trudne momenty, np. w 4 secie, kiedy długo przegrywał. Obronił 3 meczbole, a ostatecznie triumfował 14:12. Niestety w decydującej rozgrywce lepszy był Portugalczyk.

W “polskiej” grupie 9 stycznia Dania zagra z Portugalią, zaś 12 stycznia w Hali Centrum Szkolenia PZTS im. Andrzeja Grubby w Gdańsku podopieczni trenera Tomasza Krzeszewskiego zmierzą się z Danią.

Polska – Portugalia 1:3
Samuel Kulczycki – Marcos Freitas 0:3 (8:11, 7:11, 4:11)
Miłosz Redzimski – Joao Geraldo 3:0 (11:8, 11:8, 11:9)
Artur Grela – Diogo Carvalho 2:3 (11:13, 11:9, 7:11, 14:12, 3:11)
Samuel Kulczycki – Joao Geraldo 2:3 (8:11, 6:11, 11:5, 12:10, 7:11)