You are currently viewing Trzy kluby z kompletem występów w Grupie Mistrzowskiej

Trzy kluby z kompletem występów w Grupie Mistrzowskiej

Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki, Dekorglass Działdowo i Oxynet Jarosław to kluby, które po raz 4 (komplet) zagrają w Grupie Mistrzowskiej LOTTO Superligi. Zadebiutuje zaś Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów. Początek rywalizacji 3 lutego.

Podział na grupy (Mistrzowską i Spadkową) wprowadzono w sezonie 2014/15. Z tym że wtedy walczyło 6 klubów, a najlepsze 4 wystąpiły w półfinale play-off.

Ponownie w ten sposób wyłoniono medalistów w sezonie 2020/21, z tym że po zakończeniu zmagań w Grupie Mistrzowskiej dwa najlepsze zespoły awansowały do półfinału, a z kolei ekipy z miejsc od 3 do 6 grały w ćwierćfinale.

W obecnym sezonie będzie tak jak w 2021/22, tzn. w Grupie Mistrzowskiej jest 7 drużyn, a w play-off dołączy do nich mistrz Grupy Spadkowej i będzie rozstawiony z numerem 8.

Następnie w ćwierćfinale nr 1 spotka się w dwumeczu z nr 8, nr 2 z nr 7, nr 3 z nr 6 i nr 4 z nr 5.

Tym razem w elicie (1-7) debiutuje ekipa z Suchedniowa. Rok temu Global Pharma Orlicz zwyciężył zmagania w Grupie Spadkowej i dzięki temu dostał się do ósemki.

Liczba startów w Grupie Mistrzowskiej

4 – Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki, Dekorglass Działdowo, Oxynet Jarosław (Kolping Frac, Sokołów S.A.)
3 – Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz (Zooleszcz Gwiazda, LOTTO Polski Cukier Gwiazda), AZS AWFiS Balta Gdańsk
2 – Olimpia-Unia Grudziądz, SBR Dojlidy Białystok (awans jako Dojlidy)
1 – Energa-Manekin Toruń, Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów, Petralana TTS Polonia Bytom (jako Carbo-Koks TTS Polonia), Energa Morliny Ostróda (jako Morliny).

Dodaj komentarz