You are currently viewing W sobotę hit LOTTO Superligi w Bydgoszczy w Pucharze Europy

W sobotę hit LOTTO Superligi w Bydgoszczy w Pucharze Europy

Już jutro, 28 stycznia o g. 16:00 Mistrz i Wicemistrz Polski rozegrają pierwsze spotkanie ćwierćfinałowe Pucharu Europy. W Bydgoszczy Polski Cukier Gwiazda zmierzy się z Dartomem Bogorią. Rewanż 10 lutego w Grodzisku Mazowieckim.

Zwycięzca dwumeczu zagra w półfinale z Dekorglassem Działowo, który wyeliminował austriacki Solex Consult Wiener Neustadt.

Jeśli nic się nie zmieni, obydwa zespoły wystąpią w europejskich składach, gospodarze z Arturem Grelą, Mołdawianinem Vladislavem Ursu i Hiszpanem Carlosem Caballero, a goście z Markiem Badowskim, Grekiem Panagiotisem Gionisem, Miłoszem Redzimskim i rezerwowym Michałem Gawlasem.

Niedawno Artur Grela i Miłosz Redzimski wystąpili razem w grze deblowej w turnieju WTT Contender w Doha. Teraz zagrają przeciwko sobie w hali w Bydgoszczy.

A zaraz po meczu Pucharu Europy udadzą się do Roskilde na mecz z Danią w eliminacjach Drużynowych Mistrzostw Europy. Powołany został także Jakub Dyjas z Dekorglassu. Wcześniej nie grał z Portugalią i Danią (porażki Polaków po 1:3) za odmowę wyjazdu na Drużynowe Mistrzostwa Świata 2022 do Chin.

W kadrze na spotkanie rewanżowe z Duńczykami są także Samuel Kulczycki i Maciej Kubik, występujący na co dzień w lidze niemieckiej.

Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz – Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki

przypuszczalne składy

Polski Cukier Gwiazda: Carlos Caballero, Artur Grela, Vladislav Ursu
Dartom Bogoria: Marek Badowski, Panagiotis Gionis, Miłosz Redzimski

Dodaj komentarz