You are currently viewing WTT Star Contender: W singlu najlepszy Quadri Aruna

WTT Star Contender: W singlu najlepszy Quadri Aruna

Tenisiści stołowi z klubów LOTTO Superligi zakończyli start w turnieju serii WTT Star Contender w Goa (Indie). Do ćwierćfinału awansował Nigeryjczyk Quadri Aruna z Oxynetu Jarosław.

W sobotę wygrał z Francuzem Alexisem Lebrunem 3:1 (11:8, 8:11, 12:10, 11:8), a w 1/4 finału przegrał z jego bratem, złotym medalistą ubiegłorocznych Igrzysk Europejskich Felixem Lebrunem 0:3 (4:11, 6:11, 10:12).

Wcześniej, w 1/8 finału wystąpili także zawodnicy KS Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz – medaliści Mistrzostw Świata Jang Woojin i Truls Moregard.

Koreańczyk Jang Woojin przegrał ze swoim rodakiem Oh Junsungiem 2:3 (8:11, 13:11, 11:7, 9:11, 10:12), a Szwed Truls Moregard z Felixem Lebrunem 0:3 (3:11, 10:12, 9:11).

W przyszłym tygodniu kluby LOTTO Superligi – Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki, Dekorglass Działdowo, Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz, Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów – zagrają w ćwierćfinale Pucharu Europy, a już wkrótce także początek rywalizacji w superligowych grupach Mistrzowskiej i Spadkowej.