You are currently viewing Wang Zeng Yi: „Najlepszy mecz z Portugalczykami 15 lat temu”

Wang Zeng Yi: „Najlepszy mecz z Portugalczykami 15 lat temu”

„Przez lata wiele razy graliśmy z Portugalczykami, a najlepszy mecz rozegrałem 15 lat temu podczas Drużynowych Mistrzostw Europy w Sankt Petersburgu” – mówi Wang Zeng Yi, dziś grający trener AZS AWFiS Balta Gdańsk, a przez wiele lat podpora reprezentacji Polski.

W najbliższy piątek, 6 stycznia o g. 16:30 Polacy zagrają z Portugalią w eliminacjach Drużynowych Mistrzostw Europy. Spotkanie odbędzie się w Poznaniu. Trener Tomasz Krzeszewski na zgrupowaniu ma do dyspozycji 5 zawodników: Samuela Kulczyckiego, Macieja Kubika, Miłosza Redzimskiego, Artura Grelę, Marka Badowskiego.

W przeszłości nasi reprezentanci dość często rywalizowali z Portugalczykami. W wielu takich spotkaniach uczestniczył Wandżi.

Oczywiście najlepiej pamięta się zwycięskie mecze. Jednym z nich było spotkanie rozegrane w 2008 roku w Rosji, które decydowało o utrzymaniu wśród 16 najlepszych europejskich drużyn narodowych. Wygraliśmy 3:1, a ja zdobyłem 2 punkty – powiedział Wang Zeng Yi.

Pokonał wtedy Marcosa Freitasa 3:1 oraz Joao Monteiro 3:1. Z kolei Jakub Kosowski ograł Joao Monteiro 3:1, a Daniel Górak przegrał z Tiago Apolonią 0:3.

Z kolei w 2016 roku podczas Drużynowych Mistrzostw Świata w Kuala Lumpur pokonaliśmy Portugalię 3:1 w meczu o wejście do 1/8 finału. Wygrałem z Freitasem 3:0 – dodał Wandżi.

W najbliższych dniach Biało-Czerwoni zagrają w el. DME także z Danią – 12 stycznia w Centrum Szkolenia PZTS im. Andrzeja Grubby w Gdańsku. Transmisję z meczów przeprowadzi TVP Sport.

Dodaj komentarz