You are currently viewing Chodorski i Sakane na dłużej w Zamościu

Chodorski i Sakane na dłużej w Zamościu

Czołowi zawodnicy Akademii Zamojskiej – Piotr Chodorski i Japończyk Shodai Sakane przedłużyli umowy z zamojskim zespołem – mówi menedżer Piotr Kostrubiec.

– Piotr Chodorski zagrał kolejny bardzo dobry sezon, a zostaje z nami także Shodai Sakane – powiedział Piotr Kostrubiec.

32-letni Piotr Chodorski (ur. 10 grudnia 1991 roku) ma za sobą 2 sezony w Akademii Zamojskiej. W ostatnim miał pozytywny bilans 13-12, mimo że w końcówce przegrywał pojedynki w play-down.

Tak więc, Piotr Chodorski potrzebuje wyzwań! Takimi były zwycięskie mecze m.in. z Nigeryjczykiem Quadri Aruną, Japończykiem Yuto Kizukurim i Włochem Leonardo Muttim.

Z kolei 26-letni Shodai Sakane (ur. 21 grudnia 1997 roku) ma za sobą rok w Balta AZS AWFiS Gdańsk 2022-23 i kolejny w Zamościu 2023-24. W Akademii Zamojskiej wystąpił w 6 spotkaniach, notując bilans 4-4.

– Utrzymaliśmy się w LOTTO Superlidze, więc cel został osiągnięty. O braku awansu do play-off przesądziły dwie porażki z Suchedniowem i Jarosławiem w drugiej rundzie. Dlatego nie dostaliśmy się do ćwierćfinału, tak jak sezon wcześniej – przyznał menedżer Piotr Kostrubiec.