You are currently viewing Mateusz Zalewski trenuje z Dimą Ovtcharovem!

Mateusz Zalewski trenuje z Dimą Ovtcharovem!

Mateusz Zalewski (Palmiarnia Zielona Góra), przygotowujący się do 91 Indywidualnych Mistrzostw Polski i WTT Youth Contender, trenuje na krótkim zgrupowaniu w Düsseldorfie m.in. ze słynnym niemieckim tenisistą stołowym Dimitrijem Ovtcharovem.

Pomysłodawcą wyjazdu 17-letniego Mateusza Zalewskiego do Niemiec jest Lucjan Błaszczyk, jego trener w ZKS Drzonków, który przez kilkanaście lat grał w Bundeslidze i ma znakomite kontakty.

Treningi z najlepszymi niemieckimi pingpongistami są cennym doświadczeniem dla Mateusza – mówi Lucjan Błaszczyk, legenda naszego tenisa stołowego, wielokrotny medalista Mistrzostw Europy i Polski.

Ovtcharov jest brązowym medalistą Igrzysk Olimpijskich w singlu z Londynu i Tokio (6-krotnym medalistą IO) oraz 2-krotnym Mistrzem Europy w grze pojedynczej i zwycięzcą Igrzysk Europejskich.

Pod wodzą Lucjana Błaszczyka zespół Palmiarni walczy w LOTTO Superlidze w Grupie Spadkowej. Wciąż ma szansę na awans – z 8 miejsca – do play-off, ale z drugiej strony nie ma jeszcze zapewnionego utrzymania.

Drużyna z województwa lubuskiego, w składzie m.in. z Drużynowym Wicemistrzem Świata Juniorów Mateuszem Zalewskim, zajmuje 10 pozycję. Do rozegrania pozostały jej mecze u siebie ze spadkowiczami Villa Verde Olesno 14 kwietnia i Fibrain KU AZS Politechnika Rzeszów 16 kwietnia.

W międzyczasie Mateusz Zalewski zagra jeszcze w Młodzieżowych Mistrzostwach Europy w Sarajewie.

Dodaj komentarz