You are currently viewing Energa Manekin awansowała na 8 pozycję

Energa Manekin awansowała na 8 pozycję

Po drugim z rzędu zwycięstwie Energa Manekin awansowała na 8 miejsce, premiowane awansem do play-off LOTTO Superligi. W niedzielnym meczu Grupy Spadkowej torunianie pokonali najsłabszy zespół rozgrywek Fibrain KU AZS Politechnika Rzeszów 3:0.

W piątek Energa Manekin wygrała w Oleśnie (Małopolska) 3:1, a następnie przeniosła się na Podkarpacie. Trener Grzegorz Adamiak w międzyczasie zagrał w sobotę w meczu na szczycie pierwszogliowej grupy południowej UKS Piast Poprawa Ostrzeszów – Polonia Król Montaż Zbrojenia Kielce (8:2). Zdobył 1,5 pkt dla Piasta.

Z kolei dla jego toruńskich podopiecznych punkty zdobyli: Konrad Kulpa, Damian Węderlich i Tomasz Kotowski. Pierwszy z nich wygrał do zera, a dwaj następni jedyne sety przegrali przy swoim prowadzeniu 2:0.

W niedzielę w ramach 15 kolejki odbyło się także spotkanie Grupy Mistrzowskiej Olimpia-Unia Grudziądz – Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz 1:3. Gospodarze wystąpili bez południowokoreańskiego lidera Park Jeongwoo.

Zastępujący go na jedynce Turek Ibrahim Gunduz nie zdołał zdobyć choćby jednego seta w rywalizacji z Arturem Grelą i Vladislavem Ursu.

Największą niespodziankę sprawił pingpongista Olimpii-Unii Jan Zandecki, który pokonał faworyzowanego Mołdawianina Vladislava Ursu 3:2.

Jutro, 6 lutego o 17:00 w Grupie Mistrzowskiej Oxynet Jarosław spotka się z KS Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów.