You are currently viewing Mistrz i Wicemistrz Polski zagrają o półfinał Pucharu Europy

Mistrz i Wicemistrz Polski zagrają o półfinał Pucharu Europy

Polskie i francuskie kluby dominują w tym sezonie w Pucharze Europy. Już wiadomo, że przedstawiciele LOTTO Superligi zmierzą się w bezpośredniej rywalizacji w 1/2 finału. Drugą parę utworzyły zaś zespoły z Francji AS Pontoise Cergy i GV Hennebont.

Po 2 zwycięstwach po 3:0 z drużyną z Wiener Neustadt w półfinale jest Dekorglass Działdowo, Mistrz Polski z 2021 roku. Dołączy do nich ktoś z finalistów LOTTO Superligi z 2022 roku – albo obrońca tytułu Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki albo wicemistrz kraju Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz.

W pierwszym spotkaniu w Bydgoszczy Dartom Bogoria zwyciężyła 3:2. Miłosz Redzimski wygrał z Carlosem Caballero 3:1, Panagiotis Gionis z Arturem Grelą 3:1, a Marek Badowski z Carlosem Caballero 3:2 i 6-5 w ostatnim secie.

Dwa punkty dla Gwiazdy wywalczył Vladislav Ursu, który pokonał Marka Badowskiego 3:1 i Miłosza Redzimskiego 3:0.

W piątkowym (10.02, g. 16:30) rewanżu może się wydarzyć wszystko. Nie ma 100-procentowego faworyta, chociaż oczywiście zawsze łatwiej gra się w swojej hali.

Obie drużyny są w dobrej formie. Dartom Bogoria w hicie LOTTO Superligi pokonała Dekorglass 3:2, a Polski Cukier Gwiazda w 3 dni wygrał w derbach z Olimpią Unią Grudziądz 3:1 i z Oxynetem Jarosław 3:0.

Spotkania półfinałowe Pucharu Europy rozegrane zostaną już w przyszłym tygodniu, a zatem Dekorglass – Dartom Bogoria czy Dekorglass – Polski Cukier Gwiazda? W piątek wieczorem będziemy wszystko wiedzieć.

Dodaj komentarz