You are currently viewing Ósme zwycięstwo Oxynetu

Ósme zwycięstwo Oxynetu

W poniedziałkowym meczu Grupy Mistrzowskiej LOTTO Superligi Oxynet Jarosław pokonał Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów 3:1. Zespół z Podkarpacia odniósł 8 zwycięstwo w sezonie, ma w dorobku 25 punktów i zajmuje 5 pozycję. Do czwartego Orlicza traci 4 “oczka”.

Koncertowo zagrał Irańczyk Amirreza Abbasi. Najpierw wytrzymał trudne końcówki w rywalizacji z Piotrem Cyrnkiem (3:0), a następnie dość łatwo ograł Daniela Bąka (2:0), który wszedł z ławki rezerwowych. Z Cyrnkiem Abbasi miał swoje piłki setowe, ale też trudne momenty, kiedy przegrywał np. 11:12 w pierwszym oraz 14:15 w drugim secie.

Do remisu w spotkaniu doprowadził Kowa Nakamura, który pokonał Alana Kulczyckiego 3:1.

Później “dzielili i rządzili” pingpongiści Oxynetu. Yaroslav Zhmudenko pokonał 3:0 (w każdym secie do 9) Robert Florasa, który w sezonie 2015/16 zakładał koszulkę klubu z Jarosławia.

W ostatniej grze singlowej Amirreza Abbasi ograł Daniela Bąka do 5 i 5. Więcej emocji było w drugim, kiedy ze stanu 6:3 dla Irańczyka zrobiło się 6:5. Jednak od tego momentu punktował tylko Azjata.

Wcześniej klub z Suchedniowa poinformował, że przedłużone na kolejny sezon zostały umowy z Robertem Florasem, Danielem Bąkiem i Piotrem Cyrnkiem. Ekipa z Kielecczyzny walczy o medal i obecnie jest na 4 miejscu.

Oxynet Jarosław – KS Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów 3:1
Amirreza Abbasi – Piotr Cyrnek 3:0 (14:12, 18:16, 11:9)
Alan Kulczycki – Kowa Nakamura 1:3 (9:11, 11:5, 4:11, 3:11)
Yaroslav Zhmudenko – Robert Floras 3:0 (11:9, 11:9, 11:9)
Amirreza Abbasi – Daniel Bąk 2:0 (11:5, 11:5)