You are currently viewing Sensacyjny medalista Mistrzostw Francji zagra w Suchedniowie

Sensacyjny medalista Mistrzostw Francji zagra w Suchedniowie

Pod koniec 2021 roku Damien Provost, został sensacyjnym brązowym medalistą Mistrzostw Francji w singlu. To był jego pierwszy krążek w tej konkurencji. W sezonie 2023/24 będzie on grał w Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów.

Damien Provost jest Monakijczykiem, z powodzeniem występującym m.in. w Igrzyskach Małych Krajów. Przez pewien czas przebywał w Stanach Zjednoczonych, a w turniejach z sukcesami rywalizował np. na Jamajce. W klubach grał m.in. we Francji i Hiszpanii.

W ostatnim czasie zrobiło się o nim głośno w grudniu 2021 roku, kiedy zdobył brązowy medal w grze pojedynczej 91 Mistrzostw Francji w Cesson-Sévigne.

Leworęczny Damien Provost pokonał wtedy m.in. Benjamina Brossiera 4:1, Cana Akkuzu 4:1, Leo De Nodresta 4:3, mimo że przegrywał 0:2 i 1:3. Dopiero w półfinale uległ Romain Ruizowi 0:4.

Co ciekawe, już np. w 1999 roku nowy zawodnik drużyny z Suchedniowa wystąpił w Mistrzostwach Europy kadetów w Czechach. Doszedł wówczas do ćwierćfinału singla. W juniorach srebro zdobył Bartosz Such.

Kontrakty z KS Global Pharma Orlicz 1924 przedłużyli Daniel Bąk, Robert Floras, Piotr Cyrnek.

Dodaj komentarz