You are currently viewing Lubomir Pistej i Kao Cheng-Jui na podium w Czechach

Lubomir Pistej i Kao Cheng-Jui na podium w Czechach

Tenisiści stołowi z klubów LOTTO Superligi – Słowak Lubomir Pistej (Oxynet Jarosław) i Tajwańczyk Kao Cheng-Jui (Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz) – zdobyli medale w turnieju WFF Feeder w czeskim Havirovie.

Lubomir Pistej wywalczył złoto w mikście ze swoją rodaczką Tatianą Kukulkovą, a Kao Cheng-Jui (w minionym sezonie grał w Villi Verde Olesno) brązowe krążki w deblu z Peng Wang-Wei i mikście z Yeh Yi-Tian (oboje również z Tajwanu).

W niedzielnym finale rozstawieni z jedynką Lubomir Pistej i Tatiana Kukulkova wygrali z Serbami Izabelą Lupulesku i Dimitrije Levajacem 3:1 (-5, 3, 7, 6).

Natomiast w spotkaniach półfinałowych Kao Cheng-Jui/Peng Wang-Wei przegrali z Chińczykami Quan Kaiyuanem i Zeng Beixunem 1:3 (-8, -8, 9, -6), a w grze mieszanej Kao Cheng-Jui/Yeh Yi-Tian właśnie z Lubomirem Pistejem i Tatianą Kukulkovą 1:3 (5, -7, -5, -6).

W ćwierćfinale debla byli Włoch Matteo Mutti z Polskiego Cukru Gwiazdy i Argentyńczyk z włoskim paszportem Francisco Sanchi z Oxynetu. Natomiast najlepszą ósemkę w grze pojedynczej osiągnął Lubomir Pistej.