You are currently viewing WTT Feeder Doha: Dyjas lepszy od obrońcy Wang Yanga

WTT Feeder Doha: Dyjas lepszy od obrońcy Wang Yanga

Jakub Dyjas w swoim pierwszym w karierze meczu przeciwko urodzonemu w Chinach słowackiemu obrońcy Wang Yangowi zwyciężył 3:1 (-7, 10, 10, 12). To było spotkanie 1/8 finału zawodów WTT Feeder Doha II w Katarze pomiędzy obecnym a byłym tenisistą stołowym Dekorglassu Działdowo.

W najlepszej ósemce są jeszcze dwaj zawodnicy z klubów LOTTO Superligi – Lam Siu Hang (Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz) z Hongkongu i Duńczyk Jonathan Groth (Dekorglass Działdowo). Zmierzą się w spotkaniu o wejście do czwórki.

W 1/8 finału Lam Siu Hang wygrał z Kazachem Kirillem Gerassimenko 3:0 (11, 6, 8), z Jonathan Groth z Portugalczykiem Joao Monteiro z SBR Dojlidy Białystok 3:1 (4, 6, -8, 7).

W innych spotkaniach ćwierćfinałowych zagrają m.in. Jakub Dyjas z Hindusem Manavem Thakkarem (kiedyś tenisista stołowy klubu z Bydgoszczy) i Singapurczyk Pang Yew En Koen (występował w Rzeszowie) z Austriakiem Andreasem Levenko.

W półfinale debla bez gry znaleźli się Jakub Dyjas i Belg Cedric Nuytinck. Pokonali walkowerem 3:0 Koreańczyków Kwon Hyuk/Lee Seungsoo.

O finał powalczą z duetem z Hongkongu Yiu Kwan To/Chan Baldwin, który wyeliminował Macieja Kubika i Belga Martina Allegro 3:1 (3, 8, -8, 2).

Nie powiodło się Maciejowi Kubikowi także w rywalizacji o medal w grze mieszanej. Razem z Katarzyną Węgrzyn przegrali z Francuzami Charlotte Lutz i Flavienem Coton 0:3 (-9, -5, -9).