You are currently viewing Redzimski, Kolasa, Miastowski i Jadam zagrają w WTT Youth Star

Redzimski, Kolasa, Miastowski i Jadam zagrają w WTT Youth Star

Czterech zawodników klubów LOTTO Superligi: Miłosz Redzimski, Szymon Kolasa, Maksymilian Miastowski i Dawid Jadam – zagra w turnieju WTT Youth Star Contender w COS-ie „Cetniewo” we Władysławowie. Zawody kadetów i juniorów odbędą się w terminie 19 – 20 października.

Na opublikowanej liście startowej, w juniorach znaleźli się Miłosz Redzimski z Dartomu Bogorii Grodzisk Mazowiecki, Szymon Kolasa z Fibrain AZS Politechniki Rzeszów, Maksymilian Miastowski z Morlin Ostróda. Wystąpią też zawodnicy kadry seniorów, byli tenisiści stołowi Olimpii-Unii Grudziądz Samuel Kulczycki i Maciej Kubik.

W tym sezonie LOTTO Superligi Miłosz Redzimski (rocznik 2006) wygrał z Jakubem Perkiem 3:1 i przegrał z Brazylijczykiem Ericem Jouti 2:3, Szymon Kolasa ma także bilans 1-1 – zwycięstwo z Adrianem Więckiem 3:1 i porażka Aleksandrem Khaninem 1:3, a na pierwsze występy czekają Maksymilian Miastowski (2003) oraz Dawid Jadam (2007) z Sokołowa SA Jarosław, który w WTT Youth Star zagra w kadetach.

W składzie U15 są też Marcel Błaszczyk, Artur Gromek, Rafał Formela, Wiktor Klag, Mateusz Sakowicz ora zmłodzicy Patryk Żyworonek i Samuel Michna.

W juniorach rywalami Polaków będą m.in. Niemiec Kay Stumper, który był z reprezentacją seniorów na ostatnich DME i zdobył złoty medal w Rumunii. Wczesniej złoto DME Juniorów wywalczyli Polacy w składzie Samuel Kulczycki, Maciej Kubik, Miłosz Redzimski, Szymon Kolasa, Łukasz Sokołowski.

We Władysławowie wystąpią również inny Niemiec Daniel Rinderer, Francuzi Alexis i Felix LeBrun, Japończyk Hayate Suzuki, Rumuni Darius Movileanu, Eduard Ionescu, Chorwat Ivor Ban, Węgier Csaba Andras, Czesi Simon Belik i Ondrej Kvoton.

Na liście kadetów są m.in. Rumun Iulian Chirita, Niemiec Lleyton Ullmann, Rosjanin Ilia Koniukhov oraz Austriacy Julian Rzihauschek i Petr Hodina, którzy w tamtym roku mając po 12 lat zadebiutowali w Lidze Mistrzów w Walter Wels.

W deblu ciekawie zapowiada się rywalizacja Macieja Kubika i Samuela Kulczyckiego, Mistrzów Europy Juniorów, z takimi parami jak Stumper/Riederer, Ionescu/Movileanu, Ban/Andras, A. LeBrun/F. LeBrun.

Dodaj komentarz