You are currently viewing Francuzi chcą Patryka Chojnowskiego

Francuzi chcą Patryka Chojnowskiego

Po dobrym sezonie w LOTTO Superlidze Patryk Chojnowski (Petralana Polonia Bytom) otrzymał propozycję gry od jednego z klubów francuskich.

Rozważam pozostanie w Bytomiu, ale też ponowne występy w ligach zagranicznych, może we Francji? Mam też oferty z klubów LOTTO Superligi – mówi Patryk Chojnowski.

Zgodnie z regulaminem możliwa byłaby gra czołowego polskiego tenisisty stołowego np. w superlidze i francuskiej Pro B (drugi poziom).

W tym sezonie Patryk Chojnowski był liderem Petralany Polonii, wygrywając 22 z 31 pojedynków singlowych. Od meczu z Dartomem Bogorią Grodzisk Mazowiecki (1:3) w połowie listopada, kiedy pokonał Panagiotisa Gionisa, miał bilans 17-3.

Ale bytomianie w ostatnim spotkaniu przegrali w Toruniu 2:3 i sprawa ich utrzymania się skomplikowała. Musieli nasłuchiwać wieści z Białegostoku, gdzie SBR Dojlidy walczyły z Energą Manekinem…

Nie dopuszczałem myśli, że się nie utrzymamy. Wiedziałem, że musi się nam udać. Mimo że Patryk Zatówka nie miał najlepszego sezonu, liczyłem, że jego umiejętności są dobre na leworęcznych zawodników z Torunia. To samo z Tomaszem Lewandowskim – powiedział Patryk Chojnowski.

Wkrótce okaże się, jaka jest sportowa przyszłość 2-krotnego Mistrza Igrzysk Paraolimpijskich. Dla niego sezon nie kończy się, bowiem pod koniec kwietnia wystąpi w turnieju niepełnosprawnych w Grecji. To jedna z eliminacji do wrześniowych mistrzostw Europy w Anglii.

Dodaj komentarz