You are currently viewing Dartom Bogoria o krok od finału Pucharu Europy ETTU

Dartom Bogoria o krok od finału Pucharu Europy ETTU

Po Złotym Meczu (Golden Match) Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki przegrała u siebie z włoskim USD Apuania Carrara 1:2 i niestety nie zagra w finale Pucharu Europy ETTU. Najlepszy zespół w historii LOTTO Superligi był bardzo blisko sukcesu.

Bohaterem rewanżowego meczu był 42-letni Grek Panagiotis Gionis, który wygrał 2 pojedynki singlowe. Punkt zdobył także Czech Pavel Sirucek. W ten sposób Dartom Bogoria ograł rywali z Italii 3:1 i odrobił straty z wyjazdowego spotkania (0:3). Obydwa kluby miały po 3 punkty, a więc doszło do tzw. dogrywki.

Ale zanim odbył się Golden Match, w hali w Grodzisku Mazowieckim kibice zobaczyli niesamowite widowisko. Najpierw Panagiotis Gionis pokonał Leonardo Muttiego 3:1, a następnie Marek Badowski przegrał z Andrejem Gaćiną 0:3. W 2 secie Polak obronił 5 piłek setowych (4:10 do 9:10), ale niestety ostatecznie uległ Chorwatowi.

W tym momencie gospodarze musieli zwyciężyć w dwóch pojedynkach, by doprowadzić do Złotego Meczu. I ten cel zrealizowali. Pavel Sirucek wygrał z Mihai Bobocicą 3:2 i 6:4 w ostatnim, skróconym secie, a na koniec niesamowity Panagiotis Gionis ograł Andreja Gaćinę 3:0. W ubiegłorocznym finale LOTTO Superligi też lepszy był Grek – 3:2, ale złoto zdobył Dekorglass Działdowo, w składzie z chorwackim zawodnikiem.

W Złotym Meczu każdy pojedynek to zaledwie jeden set, a wygrywa ten zespół, który pierwszy triumfuje w dwóch takich spotkaniach. Znów świetnie zaprezentował się Panagiotis Gionis, która po raz drugi w środę pokonał Leonardo Muttiego. Następnie Pavel Sirucek przegrał z Andrejem Gaćiną i o wszystkim miała zadecydować gra Marka Badowskiego z Mihai Bobocicą. Polak przegrywał 0:5 i 1:7, ale walczył i zrobiło się 5:7. Końcówka seta należała do rywala.