You are currently viewing „Oczko” Dartomu Bogorii, przerwane serie Polski Cukier Gwiazdy i Olimpii-Unii

„Oczko” Dartomu Bogorii, przerwane serie Polski Cukier Gwiazdy i Olimpii-Unii

Drużyny gości wygrały aż 5 z 6 meczów w 7 kolejce LOTTO Superligi. W swojej hali zwyciężyła tylko Akademia Zamojska. Lider Dartom Bogoria ma już 21 punktów. Przerwane zostały serie triumfów m.in. Polski Cukier Gwiazdy Bydgoszcz i Olimpii-Unii Grudziądz.

Taka seria gier na długo zostanie w pamięci kibiców. O wyrównanej sile większości zespołów świadczy fakt, że 4 spotkania kończyły się wygranymi przyjezdnych po 3:2.

Mistrz Polski Dartom Bogoria pokonał w Gdańsku AZS AWFiS Balta 3:1, a Panos Gionis w dwóch pojedynkach i Miłosz Redzimski w jednym nie stracili ani jednego seta.

Po 3 zwycięstwach z rzędu, Polski Cukier Gwiazda przegrał z SBR Dojlidy Białystok 2:3. Rozpędzonego Janga Woojna, który miał już bilans 5-0, zatrzymał Wang Zeng Yi. Parę lat temu Wandżi wygrał z tym rywalem także w German Open.

Zakończyła się passa 4 kolejnych wygranych Olimpii-Unii. Drużyna z Grudziądza uległa 2:3 Dekorglassowi Działdowo. Niespodziankę sprawił Park Gyuhyeon, który wygrał z Jonathanem Grothem 3:2. Jakub Dyjas ograł Azjatę po pięciu setach, a potem jeszcze wywalczył punkt w deblu razem z Kaii Konishi.

Po raz 1 w obecnym sezonie LOTTO Superligi w składzie ZKS Palmiarnia pojawił się Taisei Matsushita. Zdobył 2 punkty, pokonując Patryka Zatówkę i Patryka Chojnowskiego, ale przegrywali Polacy z zielonogórskiego klubu. 2 punkty Petralanie TTS Polonii zapewnił duet Patryk Zatówka/Viktor Brodd.

Bardzo ciekawie było także w Jarosławiu, gdzie Oxynet doznał porażki z Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów 2:3. Gospodarze 2-krotnie obejmowali prowadzenie, ale w singlu Orlicz mógł liczyć na Parka Jeongwoo, a w deblu sukces przypieczętowali Daniel Bąk/Piotr Cyrnek.

Na koniec dobre wiadomości dla kibiców klubu z Zamościa. Akademia Zamojska wygrała z Poltarex Pogonią Lębork 3:0. Beniaminka w niedzielę wzmocni Saudyjczyk Ali Alkhadrawi.

Wyniki 7 kolejki

AZS AWFiS Balta Gdańsk – Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki 1:3
Szymon Malicki – Miłosz Redzimski 0:3 (7:11, 11:13, 8:11)
Tomasz Tomaszuk – Panagiotis Gionis 0:3 (6:11, 8:11, 4:11)
Kim Donghyun – Marek Badowski 3:1 (9:11, 11:9, 11:8, 11:2)
Szymon Malicki – Panagiotis Gionis 0:3 (5:11, 9:11, 5:11)

Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz – SBR Dojlidy Białystok 2:3
Jang Woojin – Damian Węderlich 3:0 (11:8, 11:6, 11:5)
Artur Grela – Wang Zeng Yi 1:3 (7:11, 11:9, 8:11, 9:11)
Vladislav Ursu – Asuka Machi 3:2 (11:13, 11:9, 8:11, 13:11, 6:3)
Jang Woojin – Wang Zeng Yi 1:3 (11:8, 9:11, 5:11, 7:11)
Artur Grela/Vladislav Ursu – Damian Węderlich/Asuka Machi 1:3 (8:11, 6:11, 11:8, 8:11)

Palmiarnia Zielona Góra – Petralana TTS Polonia Bytom 2:3
Taisei Matsushita – Patryk Zatówka 3:1 (13:11, 11:4, 9:11, 11:7)
Patryk Bielecki – Patryk Chojnowski 0:3 (3:11, 6:11, 3:11)
Mateusz Zalewski – Viktor Brodd 2:3 (5:11, 8:11, 11:7, 11:8, 1:6)
Taisei Matsushita – Patryk Chojnowski 3:2 (9:11, 7:11, 13:11, 11:8, 6:4)
Mateusz Zalewski/Patryk Bielecki – Patryk Zatówka/Viktor Brodd 1:3 (9:11, 11:8, 3:11, 2:11)

Olimpia-Unia Grudziądz – Dekorglass Działdowo 2:3
Park Gyuhyeon – Jakub Dyjas 2:3 (8:11, 11:3, 4:11, 13:11, 2:6)
Rafał Formela – Jonathan Groth 0:3 (3:11, 2:11, 5:11)
Konstantinos Angelakis – Kaii Konishi 3:0 (11:8, 11:9, 13:11)
Park Gyuhyeon – Jonathan Groth 3:2 (11:5, 11:7, 7:11, 4:11, 6:4)
Rafał Formela/Konstantinos Angelakis – Jakub Dyjas/Kaii Konishi 1:3 (5:11, 11:9, 7:11, 6:11)

Oxynet Jarosław – Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów 2:3
Quadri Aruna – Piotr Cyrnek 3:2 (8:11, 11:7, 11:13, 11:6, 6:2)
Alan Kulczycki – Jeongwoo Park 0:3 (7:11, 9:11, 6:11)
Andrej Gacina – Robert Floras 3:0 (11:2, 11:5, 11:4)
Quadri Aruna – Jeongwoo Park 2:3 (6:11, 11:8, 11:6, 7:11, 5:6)
Andrej Gacina/Alan Kulczycki – Daniel Bąk/Piotr Cyrnek 0:3 (5:11, 9:11, 10:12)

Akademia Zamojska Zamość – Poltarex Pogoń Lębork 3:0
Shodai Sakane – Sławomir Dosz 3:0 (11:6, 11:7, 11:8)
Piotr Chodorski – Jan Zandecki 3:1 (12:14, 14:12, 11:3, 11:7)
Jesus Cantero – Adam Dosz 3:2 (8:11, 16:14, 2:11, 11:3, 6:1)