90 IMP w Częstochowie: Faworyci trzymają się mocno

Nie było większych niespodzianek w 1 i 2 rundzie singla w rozgrywanych w Częstochowie 90 Indywidualnych Mistrzostwach Polski. Z najwyżej rozstawionych odpadł tylko Jan Zandecki (nr 8) – po porażce z Szymonem Kolasą (nr 25) 1:4. Z kolei Artur Grela (nr 15) przegrał ze zwycięzcą kwalifikacji wojewódzkich Jakubem Folwarskim 1:4.

W 1/8 finału zagrają m.in. Jakub Dyjas z Przemysławem Walaszkiem, Robert Floras z Tomaszem Lewandowskim, Miłosz Redzimski z Antonim Witkowskim, Maciej Kubik z Konradem Kulpa i Marek Badowski z Jakubem Folwarskim.

W 1 rundzie, w najbardziej zaciętych pojedynkach Kamil Zdzienicki wygrał z Tomaszem Tomaszukiem 4:3 i Filip Szymański pokonał Adama Dosza 4:3. Z kolei Michał Galas uległ Arturowi Danielowi 3:4, zaś Dawid Michna – Szymonowi Kolasie 0:4 i Miłosz Sawczak – Damianowi Węderlichowi 0:4.

W 2 rundzie Jakub Dyjas pokonał Artur Białka 4:0, Przemysław Walaszek wygrał z Kubą Kwapisiem 4:1 (na co dzień razem grają w Enerdze Morlinach Ostróda), a Jakub Perek ograł Adriana Więcka 4:2. Bogusław Koszyk wyeliminował Szymona Malickiego 4:0, a po bardzo wyrównanym spotkaniu Tomasz Lewandowski ograł Damiana Węderlicha 4:3.

W meczu doświadczonych zawodników Jarosław Tomicki wygrał z Filipem Szymańskim 4:1. Tomasz Kotowski okazał się lepszy od Daniela Bąka 4:2.

Wyniki gry pojedynczej

1 runda

  • Artur Białek – Kamil Kurowski 4:1 (6,-5,9,9,9)
  • Kuba Kwapiś – Karol Szarmach 4:2 (7,8,-7,-10,4,7)
  • Jakub Perek – Michał Gawlas 4:0 (9,7,14,9)
  • Szymon Kolasa – Dawid Michna 4:0 (2,6,9,9)
  • Kamil Zdzienicki – Tomasz Tomaszuk 4:3 (-5,-3,6,8,3,-7,5)
  • Bogusław Koszyk – Grzegorz Janczewski 4:1 (7,5,6,-6,8)
  • Damian Węderlich – Miłosz Sawczak 4:0 (7,2,6,6)
  • Artur Daniel – Michał Galas 4:3 (9,-7,-3,8,-5,17,8)
  • Kamil Nalepa – Adrian Spychała 4:0 (10,6,4,10)
  • Antoni Witkowski – Maksymilian Miastowski 4:2 (-9,5,-3,8,8,8)
  • Filip Szymański – Adam Dosz 4:3 (-7,-7,8,8,-6,6,7)
  • Daniel Bąk – Patryk Bielecki 4:2 (10,7,-11,4,-6,3)
  • Łukasz Wachowiak – Adam Dudzicz 4:2 (9,-7,15,-10,8,10)
  • Nestor Wasylkowski – Marcin Woskowicz 4:3 (10,-7,-4,-9,10,7,8)
  • Jakub Folwarski – Alan Woś 4:2 (-6,6,10,-8,6,7)
  • Grzegorz Felkel – Maciej Podsiadło 4:0 (9,8,9,5)

2 runda

  • Jakub Dyjas – Artur Białek 4:0 (7,6,9,6)
  • Przemysław Walaszek – Kuba Kwapiś 4:1 (-7,7,5,9,8)
  • Jakub Perek – Adrian Więcek 4:2 (4,9,8,-9,-10,8)
  • Szymon Kolasa – Jan Zandecki 4:1 (-8,6,9,4,10)
  • Michał Bańkosz – Kamil Zdzienicki 4:0 (13,5,5,9)
  • Bogusław Koszyk – Szymon Malicki 4:0 (4,3,8,6)
  • Tomasz Lewandowski – Damian Węderlich 4:3 (-7,4,-13,7,8,-13,5)
  • Robert Floras – Artur Daniel 4:0 (5,4,7,5)
  • Miłosz Redzimski – Kamil Nalepa 4:1 (6,-9,11,6,4)
  • Antoni Witkowski – Mateusz Zalewski 4:3 (7,-9,-7,9,4,-7,4)
  • Jarosław Tomicki – Filip Szymański 4:1 (9,-8,9,6,8)
  • Tomasz Kotowski – Daniel Bąk 4:2 (4,1,-1,5,-5,2)
  • Maciej Kubik – Łukasz Wachowiak 4:0 (2,10,9,5)
  • Konrad Kulpa – Nestor Wasylkowski 4:1 (3,4,-11,8,9)
  • Jakub Folwarski – Artur Grela 4:1 (7,-9,9,8,8)
  • Marek Badowski – Grzegorz Felkel 4:2 (6,-7,-8,6,5,10)

3 runda (1/8 finału)

  • Jakub Dyjas – Przemysław Walaszek
  • Jakub Perek – Szymon Kolasa
  • Bogusław Koszyk – Michał Bańkosz
  • Robert Floras – Tomasz Lewandowski
  • Miłosz Redzimski – Antoni Witkowski
  • Jarosław Tomicki – Tomasz Kotowski
  • Maciej Kubik – Konrad Kulpa