You are currently viewing Lucjan Błaszczyk: „Nie planujemy rewolucji w składzie ZKS Palmiarnia”

Lucjan Błaszczyk: „Nie planujemy rewolucji w składzie ZKS Palmiarnia”

„Będzie ciężko o awans, bo KTS Gliwice mocno się zbroi, ale jeśli wrócimy do LOTTO Superligi to nie będzie rewolucji w naszym składzie” – mówi Lucjan Błaszczyk, trener i menedżer w ZKS Palmiarnia Zielona Góra. W piątek zawodnicy zielonogórskiego klubu zostali Drużynowymi Wicemistrzami Polski.

Po spadku w poprzednim sezonie z LOTTO Superligi, Palmiarnia jest zdecydowanie najlepszym zespołem grupy północnej 1 ligi. Jeśli nic się nie zmieni w układzie tabel, wtedy w barażach spotka się z drugą drużyną grupy południowej KTS Gliwice.

Nie musimy, ale możemy i chcemy! Oczywiście zależy nam na powrocie do LOTTO Superligi. Zawodnicy bardzo chcą grać w najwyższej lidze i przeciwko najlepszym rywalom. A gdyby się nie udało w tym roku, nie pozostaje nic innego jak wrócić na salę treningową w ośrodku w Drzonkowie i przystąpić do walki o LOTTO Superligę w sezonie 2022/23 – powiedział Lucjan Błaszczyk, jedna z największych legend polskiego tenisa stołowego.

Podstawowymi zawodnikami ZKS Palmiarnia są Kamil Nalepa, Łukasz Wachowiak, Mateusz Żelengowski i Mateusz Zalewski. Natomiast drugi zespół jest w środku stawki 1 ligi, a do najlepszych pingpongistów należą Irańczyk Navid Shams i Patryk Bielecki.

W drużynie zostają wszyscy tenisiści stołowi, a z Gorzovii dołączy Igor Misztal, który już u nas występował. Spore postępy zrobił Patryk Bielecki, bardzo dobrze rozwija się Nadiv, obecnie nr 9 na świecie w kategorii U-19 – przyznał Lucjan Błaszczyk.

W czwartek i piątek wybitny reprezentant Polski poprowadził juniorów ZKS-u do srebrnego medalu DMP.

Uważam, że byliśmy faworytem turnieju, zwłaszcza, że w Bogorii Grodzisk Mazowiecki zabrakło kontuzjowanego Miłosza Redzimskiego. W finale prowadziliśmy 2:1, ale niestety później porażki ponieśli Mateusz Zalewski i Mateusz Żelengowski. W ostatnich tygodniach obaj mieli różne kryzysy, a w Gliwicach wrócili do niezłej gry. Do gry o złoto przegraliśmy tylko 1 grę, zaś Bogoria była bliska odpadnięcia wcześniej, gdyż Dojlidy Białystok prowadziły z nią 2:0. Ale tak to często bywa, że dany zespół potrafi się odrodzić i później wszystko wygrywa – podkreślił.

W składzie zielonogórskiego klubu byli urodzeni w 2004 roku Patryk Bielecki i Konrad Zawadzki oraz w 2005 roku Mateusz Zalewski i Mateusz Żelengowski. Z tej grupy w LOTTO Superlidze już grali Mateusz Zalewski i Mateusz Żelengowski w ZKS Palmiarnia i Patryk Bielecki w Dekorglassie Działdowo.

Dodaj komentarz