You are currently viewing Cyrnek: „Mam znakomite wspomnienia z Suchedniowa”

Cyrnek: „Mam znakomite wspomnienia z Suchedniowa”

Już w styczniu KS Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów ogłosił dwa transfery na następny sezon LOTTO Superligi. W klubie ze Świętokrzyskiego zagrają rzeszowianie Robert Floras i Piotr Cyrnek. „Mam znakomite wspomnienia z Suchedniowa z zeszłego sezonu” – mówi Piotr Cyrnek obecnie grający w 1-ligowym Villa Verde Olesno.

Propozycja gry w drużynie prowadzonej przez prezesa Macieja Glijera była zupełnie niespodziewana. W poprzednich latach pojawiały się oferty z LOTTO Superligi, jednak nie były one konkretne lub otrzymywałem je bardzo późno. Klub w Suchedniowie jest super zorganizowany, czego przykładem jest transfer Roberta, jednego z najlepszych zawodników w Polsce. Walczyłem przeciwko KS Global Pharma Orlicz 1924 w sezonie 2020-21 i w hali w Suchedniowie wygrałem dwie gry singlowe. Był to mój najlepszy mecz w całym sezonie – powiedział Piotr Cyrnek, który wtedy pokonał po 3:0 Jakuba Perka i Łukasza Nadolskiego.

Obecnie występuje w zespole z Olesna, który pewnie zmierza po historyczny awans do LOTTO Superligi. Z kompletem 18 punktów zajmuje 1 lokatę po rundzie jesiennej Grupy Południowej. Piotr Cyrnek ma świetny bilans 16 – 2 w singlu i 8 – 1 w deblu (z Arturem Białkiem i Radkiem Mrkviczką).

Jesteśmy faworytem, jednak w sporcie niczego do końca nie można być pewnym. Stąd decyzja o odejściu po sezonie do klubu, który ma zapewnioną grę w elicie. Na dziś jestem zawodnikiem Olesna i zrobię wszystko, co w mojej mocy, żeby za kilka miesięcy spotkać się z kolegami w najwyżej lidze, jednak już po przeciwnej stronie stołu. Skupiam się na grze w Oleśnie, gdzie także atakujemy LOTTO Superligę, która należy się klubowi oraz kibicom – stwierdził 27-letni Piotr Cyrnek.

Wychowanek UKS TKKF „Siódemka” Rzeszów później grał w klubach: AZS Politechnika Rzeszów, MOSiR Krosno, Kolping Frac Jarosław, Strzelec Frysztak, Pegaz Łańcut. W barwach zespołów z Łańcuta, Frysztaka i Olesna walczył w barażach o LOTTO Superligę, ale bezskutecznie. Z kolei będąc zawodnikiem drużyny z Jarosławia był rezerwowym w kilku meczach najwyższej ligi, lecz nie zadebiutował.

W 2016 roku Piotr Cyrnek z Krzysztofem Marcinowskim zdobyli brązowy medal Mistrzostw Polski w grze podwójnej. Nowy gracz suchedniowskiego klubu jest aktualnym Mistrzem Polski Strażaków – w finale pokonał Pawła Chmiela (KTS Gliwice). W Akademickich Mistrzostwach Europy sięgnął po 3 medale w deblu i drużynie (1 srebro i 2 brązowe krążki).

Dodaj komentarz