You are currently viewing Park Gyuhyeon wraca do składu Olimpii-Unii

Park Gyuhyeon wraca do składu Olimpii-Unii

Po ponad rocznej przerwie 18-letni Koreańczyk Park Gyuhyeon wraca do składu Olimpii-Unii Grudziądz. Zastąpi swojego rodaka Park Chan-Hyeoka.

– Na początku tamtego sezonu Park Gyuhyeon zagrał w dwóch meczach naszej drużyny. Teraz wystąpi w piątek u siebie przeciwko Dekorglassowi Działdowo i w niedzielę na wyjeździe z Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów – mówi Piotr Szafranek, trener Olimpii-Unii.

Tuż przed przyjazdem do Polski Park Gyuhyeon wziął udział w turnieju WTT Contender w chińskim Taiyuan. Wygrał z Amerykaninem Peterem Scheuerem 3:0 i przegrał z Chińczykiem Chen Yuanyu 2:3. W rankingu światowym seniorów leworęczny Park jest 266, a praworęczny rywal-rówieśnik 83.

– Park Gyuhyeon jest zawodnikiem grającym obustronny topspin. Po dwóch meczach w LOTTO Superlidze jedzie na MŚ juniorów do Słowenii. Myślę, że przyszłość przed nim – powiedział Piotr Szafranek.

Jesienią 2022 roku południowokoreański tenisista stołowy pokonał Tomasza Kotowskiego 3:0, poniósł porażki z Wang Zeng Yi 2:3 i Shodai Sakane 0:2.

Teraz zastąpi 28-letniego Park Chan-Hyeoka, który ma bilans 6-0. Co ciekawe, w 2013 roku zdobył on srebrny medal MŚ Juniorów w deblu z Jang Woojinem, dziś gwiazdą zespołu Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz.

– W 2013 roku prowadziłem reprezentację Polski juniorów, która zdobyła brąz MŚ w marokańskim Rabacie. W ćwierćfinale wygraliśmy właśnie z Koreą Płd., a Jakub Dyjas pokonał m.in. Janga Woojina – dodał szkoleniowiec.

Po 4 zwycięstwach z rzędu Olimpia-Unia awansowała na 6 miejsce w LOTTO Superlidze – 11 pkt.