You are currently viewing Piotr Szafranek: „Palmiarnia faworytem Grupy Spadkowej”

Piotr Szafranek: „Palmiarnia faworytem Grupy Spadkowej”

„W moim przekonaniu Palmiarnia Zielona Góra jest faworytem Grupy Spadkowej i zagra w play-off” – mówi doświadczony trener Piotr Szafranek, który ze “starą” Olimpią-Unią Grudziądz zdobywał złote i srebrne medale w LOTTO Superlidze.

W kwestii spadkowiczów wydaje mi się, że z superligą pożegnają się, poza klubami z Rzeszowa i Olesna, także Białystok i Toruń. Tak więc pozostanie obecna kolejność w tabeli – uważa Piotr Szafranek, były trener juniorskiej reprezentacji Polski, która w 2013 roku zdobyła brązowy medal Drużynowych Mistrzostw Świata.

Gdyby nic się nie zmieniło, oznaczałoby to, że o zwycięstwo w Grupie Spadkowej powalczą 14 i 16 kwietnia Akademia Zamojska Zamość, Petralana TTS Polonia Bytom i Palmiarnia Zielona Góra.

Palmiarnia jest na razie 10, ze stratą 1 pkt do Zamościa i Bytomia, ale ma najkorzystniejszy układ gier. Oczywiście pojawia się pytanie, w jakim składzie zagrają zielonogórzanie. Jeśli z Matsushitą, to będą wyraźnymi faworytami spotkań z Villą Verde i Fibrain AZS Politechniką – powiedział Piotr Szafranek.

W sezonie zasadniczym Palmiarnia została wyprzedzona rzutem na taśmę przez Olimpię-Unią, która pokonała faworytów z Grodziska Mazowieckiego, Działdowa, Bydgoszczy i “wskoczyła” na 7 miejsce.

W Grupie Spadkowej podopieczni trenera Lucjana Błaszczyka, kiedyś grającego wspólnie z Piotrem Szafrankiem w kadrze narodowej, wygrali po 3:2 z Energą Manekinem Toruń i Petralana TTS Polonią Bytom, a przegrali z SBR Dojlidy Białystok 2:3 i Akademią Zamojską Zamość 0:3.

Zespół z województwa lubuskiego, pod nazwą ZKS Drzonków, zdobył dwa medale w LOTTO Superlidze – srebrny w sezonie 2011/12 i brązowy 2012/13. Za każdym razem w składzie byli m.in. Lucjan Błaszczyk i Daniel Bąk.

Dodaj komentarz