You are currently viewing Dyjas przed szansą zdobycia czwartego tytułu w singlu, Lewandowski drugiego

Dyjas przed szansą zdobycia czwartego tytułu w singlu, Lewandowski drugiego

Zarówno w singlu, jak i w deblu 91 IMP w Płocku przeciwko sobie w meczach finałowych zagrają Jakub Dyjas i Tomasz Lewandowski.

I o ile niespodzianką nie jest obecność w dwóch finałach Jakuba Dyjasa, o tyle mało kto mógł spodziewać się, że szansę na dwa tytuły będzie miał Tomasz Lewandowski. Inna sprawa, że to zawodnik uwielbiający turnieje. Zresztą smak zwycięstw w obydwu konkurencjach zna jeden i drugi.

W niedzielnych, porannych półfinałach singla Jakub Dyjas wygrał z Samuelem Kulczyckim 4:1, a Tomasz Lewandowski z Maciejem Kubikiem 4:2. A więc tenisiści stołowi z LOTTO Superligi pokonali pingpongistów z niemieckiej Bundesligi, chociaż w zawodach krajowych indywidualnych Maciej Kubik i Samuel Kulczycki występują – tak jak Jakub Dyjas – w barwach Dekorglassu Działdowo. Z kolei rzeszowianin Tomasz Lewandowski gra dla SBR Dojlidy Białystok.

Poprzednio w IMP w singlu Jakub Dyjas triumfował w 2018, 2020, 2022 roku, a Tomasz Lewandowski w 2022 roku.

Jakub Dyjas i Tomasz Lewandowski zmierzą się w Orlen Arenie także w finale debla.

Jakub Dyjas występuje z kolegą klubowym z Dekorglassu Patrykiem Lewandowskim, a partnerem Tomasza Lewandowskiego jest Miłosz Redzimski z Dartomu Bogorii Grodzisk Mazowiecki, który będzie chciał zrewanżować się Dyjasowi za porażkę w 1/8 finału singla.

Wynik półfinałów

Jakub Dyjas – Samuel Kulczycki 4:1 (11:6, 5:11, 11:8, 11:7, 11:8)
Tomasz Lewandowski – Maciej Kubik 4:2 (1:11, 11:9, 12:10, 4:11, 11:8, 11:8)

Dodaj komentarz