You are currently viewing Jutro losowanie turnieju finałowego Europe Trophy

Jutro losowanie turnieju finałowego Europe Trophy

W piątek o g. 14:00 w siedzibie ETTU w Luksemburgu odbędzie się losowanie turnieju finałowego Europe Trophy. W turnieju w Atenach (18-19 marca) weźmie udział Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów.

Losowanie odbędzie się zdalnie. Z niecierpliwością czekamy na informację, z kim spotkamy się w stolicy Grecji – mówi Bartosz Majcher, grający menedżer klubu z Ziemi Kieleckiej.

W finałowej ósemce są: gospodarz Olympiacos S.F.P. Pireus, Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów, STK Libertas Marinkolor (Chorwacja), Panaceo Stockerau (Austria), Logis Auderghem TT (Belgia), D.T. Hostert/Folschette (Luksemburg), ADC Ponta do Pargo – Calheta (Portugalia), STK Radnički Beočin (Serbia).

W składzie klubu ze Stockerau jest m.in. Michał Bańkosz, który w LOTTO Superlidze grał w Dartomie Bogorii Grodzisk Mazowiecki. W D.T. Hostert/Folschette występuje m.in. Zoltan Fejer-Konnerth, który w 2002 roku został Mistrzem Europy w deblu z Timo Bollem. W finale Niemcy pokonali Lucjana Błaszczyka i Tomasza Krzeszewskiego.

W dotychczasowych spotkaniach Europe Trophy, w 1 rundzie w łotewskiej Kuldydze Orlicz (w składzie Robert Floras, Daniel Bąk, Paweł Włodyka, Bartosz Majcher) pokonał TTC Hercogs (Łotwa) 3:0, ADC Ponta Do Pargo Calheta (Portugalia) 3:1, Tal Tech Sports Club Tallin (Estonia) 3:1, HK Kopavogur (Islandia) 3:0.

W finałowym turnieju zamiast Pawła Włodyki wystąpi Piotr Cyrnek.

W finale Pucharu Europy zagra Dekorglass Działdowo, do półfinału dotarł Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki, a do ćwierćfinału Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz.

Dodaj komentarz