You are currently viewing Mistrz Polski Dartom Bogoria nadrabia zaległości

Mistrz Polski Dartom Bogoria nadrabia zaległości

Dwa mecze – w piątek i niedzielę (3, 5 marca) – zagra broniąca tytułu mistrzowskiego Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki. Podopieczni trenera Tomasza Redzimskiego spotkają się w LOTTO Superlidze z Global Pharma Orlicz 1924 w Suchedniowie oraz z Olimpią-Unią Grudziądz w swojej hali.

W Grupie Mistrzowskiej Dartom Bogoria zajmuje 2 miejsce ze stratą 7 punktów do Dekorglassu Działdowo. Lider ma jedno spotkanie więcej rozegrane, więc teoretycznie ta przewaga może się zmniejszyć. W piątek Dekorglass czeka wyjazdowe spotkanie z AZS AWFiS Balta Gdańsk.

18 seria gier rozpocznie się już 2 marca meczem Grupy Spadkowej Palmiarnia Zielona Góra – SBR Dojlidy Białystok. – Zmiana terminu podyktowana jest występem naszych zawodników w Grand Prix Polski Juniorów w Rzeszowie – mówi Lucjan Błaszczyk, trener Palmiarni.

Do zawodów na Podkarpaciu zgłoszeni są m.in. Mateusz Żelengowski, Mateusz Zalewski, Patryk Bielecki.

Z tego samego powodu spotkanie spadkowiczów Fibrain KU AZS Politechnika Rzeszów – UKS Villa Verde Olesno zostało przełożone na 11 marca.

W ostatnich meczach sezonu, jeśli nie będzie żadnych kontuzji, zagrają zawodnicy podstawowi, tzn. Kolasa, Dziuba, Sawczak, Domin. Pozostali skupią się na ważnych meczach w I lidze, a kadeci na rozgrywkach II-ligowych – przyznał Karol Paśko, szkoleniowiec rzeszowskiego zespołu.

W Grupie Spadkowej ogromny ciężar gatunkowy ma nie tylko rywalizacja Palmiarni z Dojlidami, ale także piątkowy mecz Akademia Zamojska Zamość – Petralana TTS Polonia Bytom. Zamościanie są bliżej awansu do play-off, a z drugiej strony wciąż nie są pewni utrzymania. Śląska drużyna zaś musi wygrać, jeśli chce pozostać w superlidze.

Program 18 kolejki:

2 marca
18:00 Palmiarnia Zielona Góra – SBR Dojlidy Białystok

3 marca
18:00 AZS AWFiS Balta Gdańsk – Dekorglass Działdowo
18:00 Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów – Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki
18:00 Akademia Zamojska Zamość – Petralana TTS Polonia Bytom

5 marca (zaległy)
16:00 Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki – Olimpia-Unia Grudziądz

11 marca
16:00 Fibrain KU AZS Politechnika Rzeszów – UKS Villa Verde Olesno

Dodaj komentarz