You are currently viewing Mistrzowie Polski w krajowym składzie w Suchedniowie

Mistrzowie Polski w krajowym składzie w Suchedniowie

Marek Badowski, Michał Gawlas, Miłosz Redzimski znaleźli się w składzie Mistrza Polski Dartomu Bogorii Grodzisk Mazowiecki na dzisiejszy mecz LOTTO Superligi z Global Pharma Orlicz 1924 w Suchedniowie.

Zdecydowanie najlepszy bilans w singlu ma Miłosz Redzimski 21-0, który jest liderem indywidualnego rankingu w superlidze. Drugi z juniorów, trzymający rakietkę uchwytem piórkowym Michał Gawlas wygrał 2 z 12 pojedynków, zaś Wicemistrz Polski w singlu Marek Badowski 3-1.

W sezonie Dartom Bogoria pokonał w Grodzisku Mazowieckim zespół Orlicza 3:1. To spotkanie odbyło się na początku 2023 roku, a obrońcy tytułu wystąpili w tym samym składzie, co dzisiaj. W decydującym pojedynku Miłosz Redzimski wygrał z Robertem Florasem 2:1.

W tym sezonie zespół z Mazowsza grał kilka razy krajowym składem w LOTTO Superlidze, a trener Tomasz Redzimski dał szansę występu także Jackowi Mitasowi i Arkadiuszowi Żukowi.

W tabeli Grupy Mistrzowskiej Mistrzowie Polski zajmują 2 miejsce ze stratą 7 punktów do Dekorglassu Działdowo. W niedzielę, 5 marca Dartom Bogorię czeka zaległy mecz u siebie z Olimpią-Unią Grudziądz.

Później zagrają jeszcze w swojej hali z AZS AWFiS Balta Gdańsk 14 kwietnia i Oxynetem Jarosław 16 kwietnia.

Gdyby – zakładając teoretycznie – Dartom Bogoria pozostał na pozycji wicelidera, wtedy w ćwierćfinale play-off mógłby zmierzyć się o medal z Olimpią-Unia, która jest 7.

Dodaj komentarz