You are currently viewing Srebrny medal Orlicza Suchedniów w Europe Trophy!

Srebrny medal Orlicza Suchedniów w Europe Trophy!

Duży sukces odniósł Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów w rozgrywkach Europe Trophy. Drużyna z Kielecczyzny zdobyła srebrny medal, ustępując tylko naszpikowanemu gwiazdami zespołowi gospodarzy Olympiacosowi S.F.P. Pireus.

Po wczorajszych dwóch zwycięstwach i porażce z grecką drużyną, dziś wicelider LOTTO Superligi rywalizował w półfinale. Rywalem był belgijski Logis Auderghem TT, a Orlicz zwyciężył 3:0 i bez straty seta. Punkty dla drużyny prowadzonej przez grającego menedżera Bartosza Majchera zdobyli Robert Floras, Piotr Cyrnek i Daniel Bąk.

W drugim półfinale Olympiacos S.F.P. pokonał 3:0 austriacki UTTC Stockerau, w składzie z Michałem Bańkoszem, który występował w LOTTO Superlidze w barwach Dartomu Bogorii Grodzisk Mazowiecki. W swoim pojedynku Michał Bańkosz uległ Andrejowi Gacinie 1:3 (w drugim secie 18:16 dla Polaka).

Wczoraj w spotkaniu o 1 miejsce w grupie Global Pharma Orlicz 1924 przegrał z gospodarzami 0:3. W finale Olympiacos S.F.P. wzmocnił jeszcze Liam Pitchford. To oznaczało, że polskim zespół zagra przeciwko 24 (Pitchford), 25 (Gacina) i 48 (Tomislav Pucar) rakiecie świata.

Polskiej drużynie nie udało się zwyciężyć, ale postawiła wyżej poprzeczkę faworytom. – Zagraliśmy lepiej niż wczoraj – mówił Robert Floras.

Natomiast 1 i 4 kwietnia Dekorglass Działdowo zagra z GV Hennebont TT (Francja) w dwumeczu finałowym Pucharu Europy.