You are currently viewing Angelakis wraca do LOTTO Superligi! Grek zagra w Olimpii-Unii

Angelakis wraca do LOTTO Superligi! Grek zagra w Olimpii-Unii

Ćwierćfinalista obecnego sezonu LOTTO Superligi Olimpia-Unia Grudziądz podpisała roczny kontrakt z greckim obrońcą Konstantinosem Angelakisem.

Urodzony 5 czerwca 1997 roku Konstantinos Angelakis ma już doświadczenie w polskiej superlidze, bowiem w sezonie 2020/21 grał w barwach klubu z Zamościa, a 2021/22 – Jarosławia.

W Akademii Zamojskiej (wtedy Uczelnia Państwowa) miał dobry bilans 14-7, co zaowocowało transferem na Podkarpacie (Sokołów SA). W barwach jarosławskiego zespołu grał niewiele, w 6 meczach – 4-5 w singlu.

W rozgrywkach 2023/24 Konstantinos Angelakis będzie występował w Olimpii-Unii, która po świetnej końcówce sezonu zasadniczego awansowała do play-off. Cel w postaci utrzymania zrealizowała, a w ćwierćfinale wyraźnie przegrała z Dartomem Bogorią Grodzisk Mazowiecki 0:3 i 0:3.

Prawdopodobnie grecki defensor w drużynie z Grudziądza zastąpi swojego rówieśnika Turka Ibrahima Gunduza, który odniósł 10 zwycięstw w 24 pojedynkach. Pokonał m.in. Tomasza Lewandowskiego, Artura Grelę, Mateusza Zalewskiego.

Niedawno Olimpia-Unia ogłosiła odejście Łukasza Sokołowskiego, która wraca do klubu Energa Morliny Ostróda.

Natomiast Konstanstinos Angelakis jest kolejnym zagranicznym obrońcą w Grudziądzu. Przed nim ten styl gry prezentowali m.in. Liu Kai, Wang Yang, Maxim Chaplygin.

Dodaj komentarz