You are currently viewing Bartosz Gajek: „W ćwierćfinale bez Sakai Shodane”

Bartosz Gajek: „W ćwierćfinale bez Sakai Shodane”

„Nie po to trenują Tomasz Tomaszuk i Szymon Malicki, aby się nie sprawdzali w takich grach, jak ćwierćfinał LOTTO Superligi. Dlatego wystąpimy bez Sakai Shodane” – mówi Bartosz Gajek, menedżer AZS AWFiS Balta Gdańsk.

Brązowi medaliści z 2021 i 2022 roku znów mają szansę na podium. W Grupie Mistrzowskiej zajęli 7 miejsce, a w play-off trafili na KS Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów. Faworytem będzie zespół z Kielecczyzny, który wygrał dwa bezpośrednie spotkania w tym sezonie, ale gdańszczanie potrafią sprawiać niespodzianki…

Będziemy walczyć krajowym składem, tj. Wang Zeng Yi, Szymon Malicki, Tomasz Tomaszuk. Nie sztuką ściągać zawodnika i wygrywać. Cel na obecne rozgrywki już zrealizowaliśmy, jesteśmy wśród najlepszych – powiedział Bartosz Gajek.

Wspomniany wcześniej Sakai Shodane miał bilans 6-1, rozegrał wymagane 4 spotkania, ale decyzja w klubie AZS AWFiS Balta sprawia, że w tym sezonie już go nie zobaczymy w akcji.

W ostatnim czasie nasi pingpongiści mieli problemy zdrowotne, ale na ćwierćfinał będziemy w pełnym składzie. U Tomka chodziło o kontuzję prawego nadgarstka. Nie grał już w Pucharze Polski, miał czas aby się wyleczyć. Z kolei Szymon borykał się z przeciążonym bicepsem. Z konieczności mógł wystąpić w piątek przeciwko Dartomowi Bogorii, a kiedy okazało się, że trafił na Panosa Gionisa, zdecydowaliśmy o kreczu – przyznał menedżer.

Problemy ze zdrowotne podstawowych pingpongistów sprawiły, że superligową szansę otrzymali zawodnicy z 1-ligowych rezerw Adam Dudzicz i Jakub Krawczyk.

Brałem pod uwagę jeszcze Piotra Ferenca, Kamila Dziadka. Są na podobnym poziomie – ocenił Bartosz Gajek.

W play-off mogą grać tylko Wandżi, Malicki, Tomaszuk. Pierwszy mecz 21 kwietnia w Gdańsku, rewanż 23 kwietnia w Suchedniowie.

Dodaj komentarz