You are currently viewing Czempionat wraca do Afryki. W RPA nie zabraknie pingpongistów LOTTO Superligi

Czempionat wraca do Afryki. W RPA nie zabraknie pingpongistów LOTTO Superligi

Po 84 latach Indywidualne Mistrzostwa Świata wracają do Afryki. W dniach 20-28 maja prestiżowy turniej odbędzie się w Republice Południowej Afryki, a w Durbanie nie zabraknie tenisistów stołowych z klubów LOTTO Superligi.

Kwalifikacja do MŚ odbywa się na podstawie rankingu w singlu, deblu, mikście. Z zespołu Mistrza Polski Dartomu Bogorii Grodzisk Mazowiecki, w grze pojedynczej wystąpi Grek Panagiotis Gionis. W kadrze tej drużyny jest (chociaż wiadomo, że już nie zadebiutuje) Japończyk Hiroto Shinozuka. Jego partnerem deblowym będzie słynny Tomokazu Harimoto.

Ekipę Wicemistrza Polski – Polskiego Cukru Gwiazdy Bydgoszcz w MŚ reprezentować będzie Lam Siu Hang z Hongkongu, w singlu i deblu z Ng Pak Namem. W kadrze bydgoszczan jest także Wang Eugene (podobna sytuacja jak z Shinozuką). Zakwalifikował się w singlu oraz w mikście z Zhang Mo.

Lider LOTTO Superligi i brązowy medalista poprzedniego sezonu Dekorglass Działdowo będzie miał w RPA dwóch swoich zawodników – Jakuba Dyjasa i Duńczyka Jonathana Grotha. Po srebrny medalu Mistrzostw Europy w 2021 roku (Warszawa), o kolejny medal powalczą Jakub Dyjas i Belg Cedric Nuytinck.

W tej konkurencji zgłoszeni są także m.in.: Pavel Sirucek/Jiri Martinko (Czechy), Sathiyan Gnanasekaran/Sharath Kamal Achanta (Indie), Kao Cheng-Jui/Huang Yan-Cheng (Tajwan). To tylko niektóre pary w składach z pingpongistami obecnie lub wcześniej grającymi w polskiej superlidze.

Z Oxynetu Jarosław wystąpi Ukrainiec Jaroslav Zhmudenko.

W Durban International Convention Centre rywalizować będzie 128 pingpongistów w singlu oraz po 64 pary w deblu i mikście.

Dodaj komentarz