You are currently viewing Finał Pucharu Europy: Dekorglass lepszy od Hennebont w 1. meczu

Finał Pucharu Europy: Dekorglass lepszy od Hennebont w 1. meczu

Po 3-godzinnym, pełnym emocji meczu Dekorglass Działdowo pokonał GV Hennebont TT 3:2. To pierwsze spotkanie finału Pucharu Europy. Lider LOTTO Superligi rozegra rewanż w najbliższy wtorek, 4 kwietnia.

Zwycięstwo Dekorglassu 3:2 oznacza, że zdobył 2 punkty, a przeciwnicy 1. W tej sytuacji zespół, który drugi mecz wygra 3:0 lub 3:1 sięgnie po puchar. Z kolei w finale Ligi Mistrzów Borussia Düsseldorf “prowadzi 1:0” po wyjazdowym zwycięstwie z FC Saarbrücken TT 3:2.

Dzisiaj w Działdowie polski zespół wystąpił w najsilniejszym składzie, zaś Hennebont wzmocnił Chih-Yuan Chuang, który ostatnio nie grał. Niepewny był występ Andersa Linda, ponieważ Duńczyk uczestniczył w turnieju WTT w tureckiej Antalyi i gdyby dotarł do finału, nie wystąpiłby w sobotę w finale PE. Ale odpadł w 1 rundzie i przyleciał do Polski, inna sprawa, że ostatecznie nie znalazł się w protokole; jego miejsce zajął grający trener Adrian Crisan.

Mecz był świetnym widowiskiem i cały czas pod kontrolą Dekorglassu. Jakub Dyjas pokonał gładko Chuanga 3:0 (33-12 w małych punktach), potem Jonathan Groth przegrał z Kristianem Karlssonem 0:3, ale Kaii Konishi ograł Ioannisa Sgouropoulosa 3:0.

Będący w wysokiej formie Jakub Dyjas mógł “zamknąć” mecz, a wtedy Dekorglass wywalczyłby 3 punkty. Szkoda 2 seta, gdyż Polak obronił dwa meczbole (8-10 do 10-10), niestety nie udało mu się zwyciężyć. W 3 secie był lepszy, a więc mogło być nawet 3:0… Tak się stało, walka trwała aż do 5, skróconego seta. Pierwszy punkt dla Mistrza Polski, następnie dwa rywala, a wtedy 3 akcje wygrał Jakub Dyjas. Później jeszcze wyszedł na prowadzenie 5:4, jednak nie zdołał zdobyć upragnionego szóstego punktu. Wygrał Szwed 6:5.

W ostatnim pojedynku na wysokości zadania stanął Wicemistrz Danii Jonathan Groth, który pokonał Chih-Yuan Chuang 3:1. Dekorglass triumfował 3:2 i jest na dobrej drodze, by powtórzyć sukces z 2018 roku, kiedy sięgnął po Puchar Europy.

W tej edycji w półfinale grał Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki, a w ćwierćfinale Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz.

Dekorglass Działdowo – GV Hennebont TT 3:2

1. Jakub Dyjas – Chih-Yuan Chuang 3:0 (11:3, 11:6, 11:3)
  2. Jonathan Groth – Kristian Karlsson 0:3 (7:11, 10:12, 4:11)
  3. Kaii Konishi – Ioannis Sgouropoulos 3:0 (12:10, 11:6, 12:10)
  4. Jakub Dyjas – Kristian Karlsson 2:3 (11:4, 11:13, 11:7, 6:11, 5:6)
  5. Jonathan Groth – Chih-Yuan Chuang 3:1 (11:6, 11:13, 12:10, 11:7)