You are currently viewing Brązowy medalista DMŚ Park Gyuhyeon. Z Olimpii-Unii do SBR Dojlidy

Brązowy medalista DMŚ Park Gyuhyeon. Z Olimpii-Unii do SBR Dojlidy

Leworęczny południowokoreański junior, uznawany za wielki talent Park Gyuhyeon (rocznik 2005) przenosi się z Olimpii-Unii Grudziądz do SBR Dojlidy Białystok.

– Podczas tegorocznych Drużynowych Mistrzostw Świata w Busan, Park Gyuhyeon był w składzie gospodarzy i zagrał w meczu grupowym z Nową Zelandią. Koreańczycy zdobyli brązowy medal w turnieju – mówi Piotr Anchim, menedżer SBR Dojlidy.

W kończącym się sezonie 2023/24 LOTTO Superligi Park Gyuhyeon zagrał tylko w 2 meczach Olimpii-Unii, lecz pokazał się z bardzo dobrej strony.

– W spotkaniu z Dekorglassem wygrał z Duńczykiem Jonathanem Grothem 3:2 i przegrał z Jakubem Dyjasem 2:3, zaś 2 punkty zdobył z Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów, pokonując po 3:1 Parka Jeongwoo i Piotra Cyrnka – powiedział Piotr Anchim.

Nowy zawodnik białostockiej drużyny odnosił też międzynarodowe sukcesy w zawodach cyklu WTT, m.in. dotarł do ćwierćfinałów Feederów w Havirovie i Otocec.

O miejsce w składzie SBR Dojlidy, Park Gyuhyeon będzie rywalizował z Japończykiem Asuką Machim i innym nowo pozyskanym tenisistą stołowym, Chanem Baldwinem z Hongkongu.