You are currently viewing Adrian Więcek: „Chcemy awansować! Wszystko rozstrzygnie się w Bielsku-Białej”

Adrian Więcek: „Chcemy awansować! Wszystko rozstrzygnie się w Bielsku-Białej”

„Mamy profesjonalną drużynę, świetną atmosferę i niesamowite wsparcie prezesa i działaczy. Nic tylko grać o każdą piłkę i awansować! Wszystko rozstrzygnie się w Bielsku-Białej” – mówi Adrian Więcek z Beskidzkiego Integracyjnego Stowarzyszenia Tenisa Stołowego (BISTS) Bielsko-Biała.

Wczoraj zespół z południa Polski zremisował w Drzonkowie z ZKS Palmiarnia II Zielona Góra 5:5 w pierwszym meczu barażowym o awans do LOTTO Superligi.

Patrząc na przebieg całego spotkania, remis jest dobrym wynikiem. Natomiast z perspektywy przebiegu poszczególnych partii i ustawienia jest lekki niedosyt – powiedział Adrian Więcek.

Drużyna BISTS przegrywała 1:3, 2:4, 3:5, ale zdołała doprowadzić do remisu.

W czwartek wieczorem Adrian Więcek wygrał z Łukaszem Wachowiakiem 3:0 i przegrał z Mateuszem Żelengowskim 2:3. Debel Adrian Więcek/Jakub Stecyszyn pokonał Łukasza Wachowiaka i Mateusza Żelengowskiego 3:2.

Przyjechałem na mecz z nastawieniem, że jest to dla mnie trening. Grałem luźno i bez żadnej presji. Nie udało mi się dowieźć pierwszej partii, postaram się poprawić w drugim meczu. W grze deblowej z Kubą czuję się pewnie. Przegraliśmy tylko raz w 1 lidze (bilans 16-1 – red.). Świetnie się dogadujemy – przyznał Adrian Więcek, dla którego awans do LOTTO Superligi byłby prezentem na 28 urodziny (ur. 27 czerwca 1995 roku).

Rewanż odbędzie się w poniedziałek 19 czerwca o g. 18:00 w Bielsku-Białej.

Awans byłby nagrodą dla nas, tenisistów stołowych, kibiców i władz klubu – za ich profesjonalne podejście do prowadzenia zespołu – dodał Adrian Więcek, na co dzień trenujący z pingpongistami AZS AWFiS Balta Gdańsk.

Adrian Więcej grał w superligowych klubach z Ostródy w sezonach 2013-14 i 2015-16 oraz z Bytomia 2021-22.

W 2013 roku, wraz z Jakubem Dyjasem, Patrykiem Zatówką, Michałem Bańkoszem, zdobył brązowy medal Mistrzostw Świata Juniorów w Maroku. Polacy wygrali m.in. z Koreą Południową i Hongkongiem. W półfinale podopieczni trenera Piotra Szafranka przegrali z Chinami 0:3, a Adrian Więcek uległ Liang Jingkunowi 0:3 (10:12, 4:11, 2:11).

Dodaj komentarz