You are currently viewing Folwarski i Walaszek opuszczają Akademię Zamojską

Folwarski i Walaszek opuszczają Akademię Zamojską

Po rocznych występach w Akademii Zamojskiej, Jakub Folwarski i Przemysław Walaszek opuszczają klub z Lubelszczyzny. Kontrakt na nowy sezon podpisał zaś Piotr Chodorski.

Obrońca Jakub Folwarski miał bilans gier 6-5 w singlu, a leworęczny Przemysław Walaszek 2-11, ale pokonał dwie gwiazdy LOTTO Superligi Patryka Chojnowskiego i Taisei Matsusihtę. Szczególnie ważne było zwycięstwo z Japończykiem, bowiem – jak się później okazało – przesądziło o awansie do ćwierćfinału kosztem Palmiarni Zielona Góra.

Z kolei Jakub Folwarski wygrał m.in. z Tomaszem Lewandowskim, Sun Shiyu, Patrykiem Dziubą i Janem Zandeckim. W rozgrywkach 2023/24 będzie występował w TSG Kaiserslautern. W tym niemieckim klubie zastąpi Filipa Szymańskiego.

Moja nowa drużyna minimalnie przegrała rywalizację o awans do 2. Bundesligi, w której już w przeszłości występowałem. W kolejnym sezonie mamy postawione zadania w postaci wywalczenia promocji na zaplecze 1. Bundesligi – mówi Jakub Folwarski.

Opuszcza on nie tylko Zamość, ale i holenderskie Taverzo, gdzie grał kilka lat z sukcesami.

W Niemczech nie ma możliwości łączenia lig, ale zarówno z Taverzo, jak i Zamościem rozstałem się w bardzo przyjaznej atmosferze i myślę, że kiedyś jeszcze tam wrócę. A co do TSG Kaiserslautern, Filip Szymański bardzo polecał ten klub, zapewniając, że pracują w nim profesjonaliści – dodał Jakub Folwarski.

Wkrótce dowiemy się, czy menedżer Piotr Kostrubiec zatrzyma w zespole, czy pożegna obcokrajowców – Anglika Andrew Baggaleya i Koreańczyka Parka Gyeongtae.

Dodaj komentarz