You are currently viewing Kamil Dziukiewicz: „Chcemy powalczyć o 4 miejsce w Grupie Mistrzowskiej”

Kamil Dziukiewicz: „Chcemy powalczyć o 4 miejsce w Grupie Mistrzowskiej”

„Chcemy zakończyć rozgrywki Grupy Mistrzowskiej fajnym akcentem, a optymalnym sukcesem byłby awans z 5 na 4 miejsce” – mówi Kamil Dziukiewicz, prezes-menedżer KS Oxynet Jarosław przed najbliższymi meczami LOTTO Superligi.

W piątek i niedzielę dojdzie do wyjazdowej rywalizacji zespołu z Jarosławia, Mistrza Polski z 2020 roku, z Mistrzami Polski z 2021 i 2022 roku, tj. Dekorglassem Działdowo i Dartomem Bogorią Grodzisk Mazowiecki. Początek spotkań – odpowiednio – o 18:00 i 16:00.

Zdajemy sobie sprawę z tego, jak trudne mecze czekają nas w Działdowie i Grodzisku Mazowieckim z kandydatami do złotego medalu. Wiem, że czeka nas bardzo ciężkie zadanie, ale wierzymy w zdobycie punktów i awans na 4 lokatę na finiszu Grupy Mistrzowskiej – powiedział Kamil Dziukiewicz.

Oxynet ma na koncie 31 punktów, a do Polskiego Cukru Gwiazdy Bydgoszcz traci trzy „oczka”. Z kolei po 4 pkt więcej mają Dartom Bogoria i Global Pharma Orlicz 1924, ale zespołowi z Suchedniowa został tylko jeden mecz.

Kilka razy moja drużyna z Jarosławia występowała w play-off i wiem, co znaczy handicap w postaci rewanżowego spotkania we własnej hali. A właśnie 4 miejsce dałoby prawo gry u siebie w drugim spotkaniu 1/4 finału. Oczywiście, jeśli posiada się skład na finał, to może jest bez różnicy, ale w naszym przypadku ważny byłby występ przed swoimi kibicami 23 kwietnia, a nie już 21 kwietnia – przyznał prezes KS Oxynet.

W tym sezonie Kamil Dziukiewicz skorzystał z 4 tenisistów stołowych: Amirrezy Abbasiego, Yaroslava Zhmudenko, Alana Kulczyckiego, Woo Hyeonggyu.

Bardzo mocno liczę na to, że po dobrych meczach 14 i 16 kwietnia, spiszemy się na… medal i wskoczymy na podium po ćwierćfinałowym dwumeczu. Na tym etapie superligi grać będziemy składem najmocniejszym z możliwych. Po to nasi pingpongiści rozgrywali regulaminowe minimum 4 mecze w sezonie zasadniczym, by rywalizować w decydującej fazie LOTTO Superligi – podsumował Kamil Dziukiewicz.

Dodaj komentarz