You are currently viewing Międzynarodowe sprawdziany Żelengowskiego, Zalewskiego, Gawlasa i Bieleckiego

Międzynarodowe sprawdziany Żelengowskiego, Zalewskiego, Gawlasa i Bieleckiego

Czterech juniorów z klubów LOTTO Superligi – Mateuszów Żelengowskiego i Zalewskiego i Patryka Bieleckiego (wszyscy Palmiarnia Zielona Góra) i Michała Gawlasa (Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki) czekają kwietniowe, międzynarodowe sprawdziany w kategorii juniorów U-19.

Obecnie Mateusz Zalewski (Palmiarnia) i Miłosz Redzimski (Dartom Bogoria) przebywają w Sarajewie, stolicy Bośni i Hercegowiny, gdzie rozpoczęły się Mistrzostwa Europy do lat 21.

Zaraz po tych zawodach odbędą się dwie ostatnie kolejki (19 i 20) w ramach rozgrywek Grup Mistrzowskiej i Spadkowej LOTTO Superligi, tj. 14 i 16 kwietnia. Później (ale też w tym czasie) utalentowana młodzież zagra w juniorskich imprezach międzynarodowych.

Od 11 do 15 kwietnia Mateusz Żelengowski wystąpi w WTT Youth Star Contender w Podgoricy (Podgorica).

Z kolei w dniach 17-23 kwietnia w WTT Youth Contender w Spa (Belgia) i Metz (Francja) wystartują: Mateusz Zalewski, Mateusz Żelengowski, Michał Gawlas i Patryk Bielecki.

Ze względu na ćwierćfinały play-off LOTTO Superligi w powyższych turniejach nie zagrają Miłosz Redzimski (Dartom Bogoria) i Alan Kulczycki (Oxynet Jarosław)

Trenerem reprezentacji juniorskiej jest Patryk Jendrzejewski, na co dzień pracujący ze Zbigniewem Leszczyńskim w sztabie Polskiego Cukru Gwiazdy Bydgoszcz, zespołu Wicemistrza Polski.

Dodaj komentarz