You are currently viewing Puchar Polski: W finałowym turnieju trzy kluby z LOTTO Superligi

Puchar Polski: W finałowym turnieju trzy kluby z LOTTO Superligi

Kluby z LOTTO Superligi – Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz, Fibrain KU AZS Politechnika Rzeszów, Palmiarnia Zielona Góra – awansowały do turnieju finałowego Pucharu Polski w terminie 20-21 maja. Jedynie w półfinałowych zawodach w strefie 2 nie było zespołu z najwyższej klasy rozgrywkowej.

Strefa 1
Polski Cukier Gwiazda pokonał w półfinale UKS Piast Poprawa Ostrzeszów 4:0 i w finale AZS AWFiS Balta Gdańsk 4:1. Z kolei gdańszczanie w pierwszym spotkaniu wygrali z Darz Bór Karnieszewice 4:0.

4. Malicki/Wang – Szarmach/Szarmach 3:2

W finale Wandżi doznał kontuzji w pojedynku z Arturem Grelą. Ten mecz dograł, zaś skreczował zaraz na początku gry z Vladislavem Ursu, przy 1:3 – mówi Bartosz Gajek, menedżer AZS AWFiS Balta.

Strefa 3

KU AZS Politechniki Rzeszowskiej Rzeszów wygrał dwa mecze w turnieju z udziałem 3 zespołów w Wąchocku (powiat Starachowice, woj. świętokrzyskie).

Zespół LOTTO Superligi pokonał ULKS Moszczenica 3:0 (Szymon Brud – Oskar Lipa 3:0, Patryk Dziuba – Kacper Latocha 3:0, Szymon Kolasa – Kacper Cieciura 3:0, Dziuba/Kolasa – Lipa/Latocha 3:0) oraz gospodarza KS Campeones Wąchock 4:0 (Szymon Kolasa – Rafał Uciński 3:0, Szymon Brud – Mateusz Gąciarski 3:2, Patryk Dziuba – Piotr Odelski 3:1, Kolasa/Dziuba – Odelski/Wiesław Mazurek 3:0)

Strefa 4

W Drzonkowie w półfinale wystąpiły 3 kluby: Palmiarnia Zielona Góra, KTS Gliwice, KU AZS UE Wrocław.
Palmiarnia grająca bez m.in. Mateuszów Zalewskiego i Żelengowskiego, walczących – pod opieką trenera Lucjana Błaszczyka – w WTT Youth Contender we Władysławowie (startował też m.in. Miłosz Sawczak z rzeszowskiej Politechniki), pokonała wrocławian 4:0 i gliwiczan 4:0, a w składzie byli Kamil Nalepa, Krzysztof Michno, Navid Shamss.

Palmiarnia – KU AZS UE Wrocław 4:0

1. Kamil Nalepa – Franciszek Żygadło 3:0
  2. Navid Shamss – Stanisław Wnęk 3:1
  3. Krzysztof Michno – Krzysztof Wnęk 3:2
  4. Nalepa/Shams – Żygadło/K. Wnęk 3:0

Palmiarnia – KTS Gliwice 4:0

1. Kamil Nalepa – Grzegorz Felkel 3:2
  2. Navid Shamss – Krzysztof Gumiński 3:0