You are currently viewing Wielki finał LOTTO Superligi 10 czerwca w Poznaniu!

Wielki finał LOTTO Superligi 10 czerwca w Poznaniu!

Mecz finałowy LOTTO Superligi odbędzie się 10 czerwca o g. 12:30 w Poznaniu. Transmisja w TVP Sport. Informację o miejscu i nowej dacie spotkania o złoty medal przekazali Zbigniew Leszczyński, prezes LOTTO Superligi i Tadeusz Nowak, prezes Wielkopolskiego Związku Tenisa Stołowego.

Widać, że w Poznaniu i regionie jest ogromne zainteresowanie tenisem stołowym na najwyższym poziomie. Mecz Polska – Portugalia przyciągnął tłumy kibiców. W Wielkopolsce jest mnóstwo klubów, ale brakuje ich w najwyższych ligach. Prezes Wielkopolskiego Związku Tenisa Stołowego Tadeusz Nowak bardzo mocno zaangażował się w organizację finału. Jestem spokojny o wysokim poziom zarówno sportowy, jak i organizacyjny. Chcemy aby to był finał najlepszy z najlepszych w LOTTO Superlidze – mówi Zbigniew Leszczyński.

Wspomniane spotkanie Polska – Portugalia w el. DME odbyło się 6 stycznia.

Hala pękała w szwach, na trybunach było ponad 1200 widzów. Wcześniej, w latach 2016-2018, organizowaliśmy eliminacyjne spotkania kadry kobiet Polki z Hiszpanią, Szwajcarią, Ukrainą. Mecze drużyn narodowych pokazały ogromne zainteresowanie tenisem stołowym w najlepszym wydaniu w Poznaniu i Wielkopolsce. Kibice są spragnieni świetnych meczów na żywo i ogromnych emocji im towarzyszących – powiedział Tadeusz Nowak.

Kto zagra w wielkim finale w Poznaniu? Półfinały play-off są zaplanowane na 2 i 4 czerwca, a zagrają w nich:

  • Dekorglass Działdowo – Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz,
  • Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki – Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów.

W poprzednim sezonie w finale w Grodzisku Mazowieckim miejscowy Dartom Bogoria pokonał po świetnym meczu Polski Cukier Gwiazdę 3:1.

Dodaj komentarz