You are currently viewing Puchar Europy: Park Jeongwoo bohaterem meczu w Ostrawie

Puchar Europy: Park Jeongwoo bohaterem meczu w Ostrawie

Park Jeongwoo, lider klasyfikacji indywidualnej LOTTO Superligi, został bohaterem 1 meczu III rundy Pucharu Europy między Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów a TTC Ostrava 2016 (3:1).

Koreańczyk wygrał bez straty seta z Khalidem Assarem i Jakubem Kleprlikiem. Z kolei Piotr Cyrnek pokonał Adama Klajbera również 3:0.

Co ciekawe, kilka tygodni temu w turnieju I rundy Ligi Mistrzów w austriackim Wels Orlicz triumfował w spotkaniu z czeską drużyną 3:1. Wtedy Park Jeongwoo ograł Adama Klajbera 3:1 i Jakuba Kleprlika 3:0.

Trzeci punkt zdobył Robert Floras po zwycięstwie z Khalidem Assarem.

Dzisiejszy sukces – 10:3 w setach i 138-119 w piłkach oznacza, że zespół z Suchedniowa jest bardzo blisko awansu do ćwierćfinału.

Z kolei Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz już kilka dni temu triumfowała w Hiszpanii 3:0.

W tej sytuacji za tydzień obydwa polskie kluby mają wielką szansę postawić kropkę nad „i”. Mecz w Suchedniowie 18 listopada, a w Bydgoszczy 19 listopada.

TTC Ostrava 2016 – Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów 1:3
Jakub Kleprlik – Robert Floras 3:1 (11:6, 5:11, 11:8, 11:8)
Khalid Assar – Park Jeongwoo 0:3 (7:11, 6:11, 13:15)
Adam Klajber – Piotr Cyrnek 0:3 (10:12, 10:12, 9:11)
Jakub Kleprlik – Park Jengwoo 0:3 (9:11, 9:11, 8:11)