You are currently viewing Światowa dwójka zagra w Bydgoszczy

Światowa dwójka zagra w Bydgoszczy

Zajmujący 2 miejsce w światowym rankingu juniorów Tajwańczyk Kao Cheng-Jui podpisał kontrakt z Polskim Cukrem Gwiazdą – mówi Zbigniew Leszczyński, prezes klubu z Bydgoszczy, aktualnego Wicemistrza LOTTO Superligi.

18-letni Kao Cheng-Jui z bardzo dobrej strony pokazał się w obecnym sezonie w barwach beniaminka UKS Villa Verde Olesno. Wywalczył po 2 punkty w spotkaniach z… Polskim Cukrem Gwiazdą oraz Petralana Polonia Bytom i Fibrain AZS Politechnika Rzeszów. Jego bilans to 6-0 oraz w setach 15-1. Jedynego “urwał” mu Jakub Perek. Azjata pokonał m.in. Artura Grelę, Taku Takakiwę i Patryka Chojnowskiego.

Na liście światowej juniorów Kan Cheng-Jui jest 2, za Mistrzem Świata Chińczykiem Lin Shidongiem. Tajwańczyk wygrał turniej WTT Youth Contender w Czarnogórze, zwyciężając m.in. z Rumunami – w półfinale z Dariusem Movileanu i finale z Eduardem Ionescu.

Z kolei w seniorskim rankingu ITTF tajwański pingpongista jest 73 (niedawno awansował z 83). W WTT Feeder w Turcji osiągnął ćwierćfinał, zaś w WTT Contender w Jordanii doszedł do 1/8 finału.

W swojej karierze Kao Cheng-Jui wygrywał m.in. z Chińczykami Zeng Beixunem i Liang Guodongiem.

Przegrywał zaś z Polakami Miłoszem Redzimskim 0:3 i Maciejem Kubikiem 2:3 (Tajwańczyk prowadził 2:0) w półfinale turnieju drużynowego wspomnianych MŚJ w Tunisie.

Dodaj komentarz