You are currently viewing Ukraina i Grecja również z awansem na DME

Ukraina i Grecja również z awansem na DME

Nasza reprezentacja w piątek awansowała na Drużynowe Mistrzostwa Europy. Kwalifikację zdobyły już także m.in. zespoły Ukrainy i Grecji. Turniej barażowy rozgrywany jest w chorwackim Osijeku.

Polacy pokonali Litwę i Finlandię po 3:0, a po 2 punkty zdobyli Miłosz Redzimski, Jakub Dyjas i Maciej Kubik.

Ukraina, w składzie z Jaroslavem Zhmudenko (Oxynet Jarosław) wygrała z Izraelem 3:2 i Holandią 3:0. Bilans zawodnika klubu z Podkarpacia to 2 zwycięstwa i 1 porażka. Jaroslav Zhmudenko pokonał Itaya Aviviego (Izr) 3:0 i Laurensa Tromera (Hol) 3:2, a przegrał z Michaelem Tauberem (Isr) 1:3.

We wrześniowych DME w Szwecji nie zabraknie też Grecji. Dzisiaj ograła Irlandię 3:1 i Hiszpanię 3:0. Konstantinos Angelakis, który wraca do LOTTO Superligi i będzie występował w Olimpii-Unii Grudziądz, wygrał z Danielem Berzosą (Hiszp) 3:0 i przegrał z Owenem Cathcartem (Irl) 1:3.

Hiszpania, z Carlosem Caballero z Polskiego Cukru Gwiazdy Bydgoszcz, uległa Grecji oraz Norwegii 2:3. Pingpongista Wicemistrza Polski wygrał z Alexandrem Franssonem (Nor) 3:0 i przegrał 1:3 z Borgarem Haugiem (Nor), który niedawno został zawodnikiem słynnej Borussii Düsseldorf. Poniósł porażkę też z Ioannisem Sgouropoulosem (Hiszp) 1:3.

W reprezentacji Włoch grają bracia Leonardo i Matteo Mutti, nowo pozyskani przez Polski Cukier Gwiazdę. Dzisiaj Italia rozegrała jedno spotkanie, ograła Serbię 3:1, a bohaterem był Matteo Mutti. Pokonał Marko Jevtovicia 3:2, Dimitrije Levajaca 3:1. Leonardo przegrał z Dimitrije Levajacem 1:3.

Z kolei Turcja uległa Węgrom 0:3, a Ibrahim Gunduz z Olimpii-Unii przegrał z Nandorem Ecsekim 2:3.

Dodaj komentarz