You are currently viewing Wicemistrz Polski dołączył do Akademii Zamojskiej

Wicemistrz Polski dołączył do Akademii Zamojskiej

Tomasz Lewandowski, Wicemistrz Polski w singlu i deblu, w nowym sezonie LOTTO Superligi będzie grał w Akademii Zamojskiej Zamość. Nowy pingpongista klubu z Lubelszczyzny świetnie spisał się w IMP w Płocku, gdzie dotarł aż do dwóch finałów. W singlu przegrał z Jakubem Dyjasem, a w duecie z Miłoszem Redzimskim ulegli Jakubowi Dyjasowi i Patrykowi Lewandowskiemu.

Tomasz Lewandowski będzie grał w zamojskim zespole razem z Piotrem Chodorskim. Jeszcze niedawno wspólnie występowali w Fibrain AZS Politechnice. Zresztą “Lewy” był zawodnikiem rzeszowskiego klubu od 2007 roku. W obecnym sezonie bronił barw zespołu SBR Dojlidy Białystok.

Już wcześniej rozmawialiśmy, na jakiś czas decyzja została wstrzymana, ale teraz usłyszałem, że plany klubowe uwzględniają moją osobę, więc ja się z tego cieszę. Przechodzę do drużyny z Zamościa, do ludzi, których znam i mam pewność, że będą się tam dobrze czuł. Mamy też wyznaczone cele i powalczymy o ich realizację – mówi Tomasz Lewandowski.

Wcześniej zamojski klub poinformował o odejściu Jakuba Folwarskiego i Przemysława Walaszka. Nowymi zawodnikami są m.in. Hiszpanie Jesus Cantero i Marc Duran.

Teraz do nich dołączył Tomasz Lewandowski, złoty medalista IMP z 2016 roku. Miał wtedy trochę pecha, bowiem międzynarodowa impreza mistrzowska (DMŚ) odbyła się przed mistrzostwami kraju, dlatego nie pojechał na te wielkie zawody. Tymczasem jako Mistrz Polski miałby zapewniony start w Mistrzostwach Świata.

Mimo że jest jednym z najstarszych superligowców, wciąż gra na wysokim poziomie. Błyszczy w turniejach, bowiem w IMP 2022 też zdobył medal w singlu – brązowy.

Tomasz Lewandowski jest wychowankiem ŁTSR (Łaskie Towarzystwo Sportowo-Rekreacyjne) Łask. Później grał w Grudziądzu i Górkach Noteckich.

Dodaj komentarz