You are currently viewing Zbigniew Leszczyński: „Ciekawe zmiany w sezonie 2023/24”

Zbigniew Leszczyński: „Ciekawe zmiany w sezonie 2023/24”

2 i 4 czerwca odbędą się półfinały, a 10 czerwca wielki finał play-off obecnego sezonu LOTTO Superligi. Prezes Zbigniew Leszczyński zapowiada już także bardzo ciekawe zmiany w rozgrywkach 2023/24.

Czekamy na końcowe rozstrzygnięcia w obecnym sezonie, ale już przygotowaliśmy kształt rozgrywek LOTTO Superligi w nowym – mówi Zbigniew Leszczyński.

W rywalizacji weźmie udział 12 klubów, które w pierwszej części rozegrają 11 kolejek systemem “każdy z każdym”.

Następnie w Grupie Mistrzowskiej zagrają zespoły z miejsc 1-6, a w Grupie Spadkowej 7-12. Do play-off awansuje 8 drużyn, a to oznacza, że z Grupy Spadkowej zakwalifikują się 2 kluby, a nie jak dotychczas 1 – powiedział prezes Zbigniew Leszczyński.

W play-off rywalizować będą od ćwierćfinałów według znanego schematu: 1 z 8, 2 z 7, 3 z 6, 4 z 5.

Natomiast na dole toczyć się będzie dalsza walka systemem “każdy z każdym” pomiędzy 4 klubami o miejsca 9 – 12. Dwa najsłabsze zespoły spadną do 1 ligi – dodał Zbigniew Leszczyński.

Kolejną bardzo ważną zmianą będzie rozgrywanie wszystkich pojedynków do 3 wygranych setów. Nie będzie gier do dwóch setów – czwartego singla i debla.

To nie koniec nowości, bowiem przy 2:2 piąte sety będą rozgrywane do 6 punktów, jak w Lidze Mistrzów – stwierdził prezes LOTTO Superligi.

Dodaj komentarz