You are currently viewing Dartom Bogoria powalczy o siódme złoto, Dekorglass o drugie

Dartom Bogoria powalczy o siódme złoto, Dekorglass o drugie

W sobotę, 10 czerwca w wielkim finale LOTTO Superligi zagrają obrońca tytułu Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki i Dekorglass Działowo. Dla Dartomu Bogorii to szansa na 7 tytuł Drużynowego Mistrza Polski, a dla Dekorglassu – 2.

Brązowe medale w sezonie 2022/23 zdobyły zespoły: Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz i Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów.

Faworyci zwyciężyli we wszystkich spotkaniach półfinałowych play-off – Dartom Bogoria z Global Pharma Orliczem 3:1, 3:0, zaś Dekorglass z Polskim Cukrem Gwiazdą 3:1, 3:1.

Dzisiaj bardzo szybko zakończył się mecz w Suchedniowie. Gospodarze ugrali zaledwie seta, zresztą pierwszego w całej grze. Piotr Cyrnek wygrał z Markiem Badowskim do 7, a potem przegrał trzy sety. Asuka Machi wyraźnie uległ Miłoszowi Redzimskiemu, a Robert Floras – Panagiotisowi Gionisowi.

Ciekawiej było w Działdowie, gdzie znów kapitalnie spisał się Jonathan Groth. W dwumeczu Duńczyk wygrał wszystkie 4 pojedynki.

Ale bydgoszczanie ambitnie walczyli do końca, Vladislav Ursu pokonał 3:0 Mistrza Polski Jakuba Dyjasa, a następnie Artur Grela prowadził już 2:0 z Kaiim Konishim. Porażka z Japończykiem 2:3 oznaczała koniec marzeń o finale. W ostatnim pojedynku Ursu uległ Grothowi 0:2, chociaż obronił 4 piłki meczowe i wyszedł nawet na 11:10.

Podsumowując, Dartom Bogoria był już Mistrzem Polski w 2010, 2012, 2014, 2017, 2019, 2022 roku, a zwyciężył też w Ekstraklasie w 2008 i 2009 roku. Dekorglass swój jedyny tytuł wywalczył w 2021 roku.

Wyniki niedzielnych meczów półfinałowych – rewanże:

Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów – Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki 0:3 (pierwszy mecz 1:3)
Piotr Cyrnek – Marek Badowski 1:3 (11:7, 4:11, 11:13, 6:11)
Asuka Machi – Miłosz Redzimski 0:3 (10:12, 8:11, 3:11)
Robert Floras – Panagiotis Gionis 0:3 (4:11, 8:11, 6:11)

Dekorglass Działdowo – Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz 3:1 (3:1)
Jonathan Groth – Taku Takakiwa 3:0 (12:10, 11:8, 11:3)
Jakub Dyjas – Vladislav Ursu 0:3 (8:11, 9:11, 7:11)
Kaii Konishi – Artur Grela 3:2 (9:11, 9:11, 11:8, 11:7, 11:7)
Jonathan Groth – Vladislav Ursu 2:0 (11:7, 13:11)