You are currently viewing Jiri Vrablik:”Dekorglass z trochę większymi szansami na mistrzostwo”

Jiri Vrablik:”Dekorglass z trochę większymi szansami na mistrzostwo”

„Trochę większe szanse na zdobycie Mistrzostwa Polski przyznaję Dekorglassowi Działdowo” – mówi Jiri Vrablik, były reprezentant Czech i jeden z bohaterów finału LOTTO Superligi w 2021 roku.

10 czerwca w Poznaniu dojdzie do mecz o złoto DMP. Pierwszy pojedynek rozpocznie się o g. 12:30 (transmisja TVP Sport). Jednym z kibiców będzie Jiri Vrablik.

Tytułu broni Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki, a Dekorglass Działdowo jest mistrzem kraju sprzed dwóch lat.

Minimalnym faworytem jest moja była drużyna, ponieważ Dekorglass dwa razy wygrał z Dartomem Bogorią po 3:0 w Pucharze Europy. Trochę te wyniki mogą siedzieć w głowach zawodników z Grodziska Mazowieckiego – powiedział 40-letni Vrablik.

W tym sezonie Dartom Bogoria i Dekorglass grały ze sobą aż 4-krotnie. Bilans jest korzystny dla tenisistów stołowych z Działdowa 3-1. Z tym że w LOTTO Superlidze i jedni, i drudzy wygrywali po 3:2.

Wydaje mi się, że także Dekorglass ma minimalnie lepszy skład, stąd też ten zespół w mojej opinii jest bliższy zwycięstwa – uważa Czech, który podczas pobytu w naszym kraju otrzymał polski paszport. Vrablik grał najpierw w Bytomiu w sezonie 2012/13, zaś w latach 2013-21 w Dekorglassie.

Przewagą Dekorglassu są też kibice, najlepsi kibice w Polsce! Uważam, że bardzo pomogą swojej drużynie w zdobyciu drugiego złotego medalu w historii. Inna sprawa, że większe doświadczenie w finałach ma Dartom Bogoria. Ten zespół w ostatnich latach kilka razy zwyciężył w LOTTO Superlidze i z pewnością będzie chciał wygrać ponownie – dodał.

W barwach Dekorglassu sięgnął po złoto w 2021 roku, srebro w 2016 i 2019 roku, zaś brąz w 2015, 2017, 2018, 2020 roku.

Dodaj komentarz