You are currently viewing Trener 1.FSV Mainz 05 komentuje transfer Li Yongyina

Trener 1.FSV Mainz 05 komentuje transfer Li Yongyina

Chińczyk Li Yongyin z SBR Dojlidy Białystok jest kolejnym tenisistą stołowym, który z LOTTO Superligi przenosi się do niemieckiej Bundesligi. To ligi zaliczane do najsilniejszych w Europie.

Spotkałem Lio w ośrodku treningowym w Saarbrücken i odniosłem wrażenie, że ma duży potencjał i że bardzo dobrze pasuje do naszej filozofii. Miałem wtedy kontakt z wieloma trenerami i zawodnikami, którzy utwierdzili mnie w przekonaniu, że może być bardzo dobrym zawodnikiem dla naszej drużyny – mówi Tomasz Kasica, trener 1. FSV Mainz 05.

Po długiej przerwie Li Yongyin wrócił do składu białostockiego zespołu i bardzo dobrze spisuje się w Grupie Spadkowej. Wygrał 5 z 6 pojedynków, większość po 3:0.

Chcemy dalej rozwijać Lio i mamy do niego duże zaufanie. Było wiele klubów w Europie zainteresowanych, więc jesteśmy bardzo szczęśliwi, że wybrał Mainz. Będzie mieszkał i trenował w Saarbrücken – powiedział szkoleniowiec drużyny z Moguncji.

SBR Dojlidy zajmują 12 miejsce w stawce 14 klubów LOTTO Superligi. Do rozegrania pozostały im spotkania w swojej hali 14 kwietnia z Akademią Zamojską Zamość i 16 kwietnia z Energą Manekin Toruń.

Na stronie internetowej klubu, menedżer Piotr Anchim powiedział między innymi:

“Grając w LOTTO Superlidze miał okazję zdobyć cenne doświadczenie i pokazać swoje możliwości na arenie europejskiej, dzięki czemu dostrzegł go klub z niemieckiej Bundesligi. Nawiasem mówiąc, taki transfer świadczy o bardzo wysokim poziomie polskiej superligi, która jak widać jest wymiernym punktem odniesienia dla klubów z Bundesligi”.

W 2019 roku z polskiej LOTTO Superligi z Olimpii Unii Grudziądz do 2-ligowego wtedy FSV Mainz przeniósł się Maciej Kubik. Potem grał w Liebherr Ochsenhausen, gdzie na co dzień trenuje, a obecnie jest pingpongistą Zugbrucke Grenzau.

Dodaj komentarz