You are currently viewing Leworęczny Rafał Formela zadebiutuje w LOTTO Superlidze

Leworęczny Rafał Formela zadebiutuje w LOTTO Superlidze

Po odejściu Jana Zandeckiego i Łukasza Sokołowskiego, Olimpia-Unia Grudziądz szukała polskiego tenisisty stołowego do podstawowego składu na sezon LOTTO Superligi 2022-23. Wybór padł na urodzonego w 2007 roku leworęcznego Rafała Formelę (MRKS Gdańsk).

Rafał Formela jest Wicemistrzem Polski Kadetów z 2022 roku, zaś brąz zdobył w tych zawodach w 2021 roku. W obecnym sezonie występuje już w juniorach, a w MP zajął miejsca 9-16. Z grona rówieśników wyżej był tylko Marcel Błaszczyk (5-8).

Nowy pingpongista Olimpii-Unii jest zawodnikiem ofensywnym, grającym blisko stołu obustronnym atakiem topspinowym. Jego mocną stroną są serwis oraz szybki blok i kontra po całym stole.

W minionym sezonie Rafał Formela był najlepszym tenisistą stołowym 1-ligowego OSSM (Ośrodek Szkolenia Sportowego Młodzieży) Gdańsk. To zespół złożony z młodych i utalentowanych graczy. Formela miał bilans 18-13, a wygrał m.in. z Łukaszem Wachowiakiem, Patrykiem Bieleckim, Arturem Danielem i Bartoszem Szarmachem.

W Grudziądzu lubią stawiać na młodzież, przed laty tutaj przygodę z LOTTO Superligą rozpoczynali m.in. Samuel Kulczycki i Maciej Kubik.

W rozgrywkach 2022-23 Oilmpia-Unia niespodziewanie awansowała do Grupy Mistrzowskiej, zajmując w niej 6 miejsce. W ćwierćfinale play-off przegrała z Dartomem Bogorią Grodzisk Mazowiecki, który ostatecznie obronił tytuł mistrzowski.

Dodaj komentarz