You are currently viewing Chojnowski i Zatówka znów w jednym klubie!

Chojnowski i Zatówka znów w jednym klubie!

Trenujący na stałe w Gdańsku Patryk Chojnowski i Patryk Zatówką znów będą grać w tym samym klubie w LOTTO Superlidze, tym razem w Petralana TTS Polonia Bytom.

33-letni Patryk Chojnowski przedłużył umowę ze śląskim zespołem, a po okresie gry w SBR Dojlidach Białystok dołączył do niego 26-letni Patryk Zatówka.

Negocjacje z Patrykiem Chojnowskim nie należały do najłatwiejszych, w swoich drużynach chcieli go też inni menedżerowie. Bardzo dobra druga runda w jego wykonaniu sprawiła, że zdecydowaliśmy się na kontynuację współpracę. A do niego dołączy jeszcze Patryk Zatówka, którego również stać na grę na wysokim poziomie – mówi Michał Napierała, menedżer Petralana TTS Polonia.

Obydwaj Patrykowie wspólnie zdobyli m.in. Wicemistrzostwo LOTTO Superligi w barwach Olimpii-Unii Grudziądz w 2014 roku.

W poprzednim sezonie 2022/23 Patryk Chojnowski miał bilans w singlu 22-9, a Patryk Zatówka 4-9. Ich kluby walczyły w Grupie Spadkowej o utrzymanie w elicie. Ostatecznie utrzymali się i bytomianie, i białostoczanie; ci drudzy odkupili licencję od Palmiarni II Zielona Góra.

Wyleczony Patryk Chojnowski wygrał zdecydowaną większość meczów w drugiej części sezonu. Gorzej mu szło kiedy miał problemy zdrowotne. Zajął 3 miejsce w rankingu indywidualnym LOTTO Superligi, za Jakubem Dyjasem i Miłoszem Redzimskim – dodał Michał Napierała.