You are currently viewing Mecz o Superpuchar w samo południe 19 sierpnia

Mecz o Superpuchar w samo południe 19 sierpnia

„Spotkanie o Superpuchar pomiędzy Mistrzem LOTTO Superligi Dartomem Bogorią Grodzisk Mazowiecki a zdobywcą Pucharu Polski – Polskim Cukrem Gwiazdą Bydgoszcz rozpocznie się o g. 12:00 w sobotę, 19 sierpnia” – mówi Zbigniew Leszczyński, prezes spółki prowadzącej rozgrywki elity tenisistów stołowych.

Mecz otwierający sezon dla klubów superligowych rozegrany zostanie za 3 tygodnie, w trakcie krajowego święta tenisa stołowego – Pingpongowego PGE Narodowego w Warszawie.

Dla obydwu drużyn – z Grodziska Mazowieckiego i Bydgoszczy – będzie to sprawdzian przed startem LOTTO Superligi, zaplanowanym na przełomie września i października.

Później, poza rywalizacją krajową, Dartom Bogorię i Polski Cukier Gwiazdę (podobnie jak Dekorglass Działdowo i Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów) czekają występy w międzynarodowe – w Lidze Mistrzów.

Bydgoski zespół zadebiutuje w Champions League w I rundzie w dniach 23-24 września w chorwackim Dubrowniku, zaś Dartom Bogoria przystąpi do gry od II rundy grupowej w pierwszej połowie października.

Drużyna z Grodziska Mazowieckiego jest 9-krotnym Mistrzem Polski, zaś Polski Cukier Gwiazda 2-krotnie triumfował w Pucharze Polski.